
Osnovna škola Tomaša Goričanca u Maloj Subotici sudjelovala je u akciji Zelena čistka 2026 u kojoj je 138 volontera prikupilo 31,5 kilograma otpada
OŠ Tomaša Goričanca aktivno se uključila u nacionalnu ekološku akciju Zelena čistka 2026 kojom su učenici i djelatnici obilježili Dan planeta Zemlje.
Akcija se provodila od 20. do 24. travnja, a obuhvatila je čišćenje više lokacija na području Male Subotice i okolice.
U akciji je sudjelovalo čak 138 volontera koji su zajedničkim snagama prikupili ukupno 31,5 kilograma otpada.
Čišćenje na više lokacija
Učenici 2.c razreda s učiteljicom Valentinom Gregorinčić Sečan čistili su prostor oko dječjeg igrališta, Doma kulture i Centra igre u Držimurcu.
Školsko dvorište uređivali su polaznici izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo, Mali prirodoslovci te učenici 8.a i 8.b razreda uz svoje učiteljice.
Područje uz željezničku prugu čistili su učenici 6.d i 5.b razreda te sudionici aktivnosti Održivi razvoj.
Podrška lokalne zajednice
U provedbi akcije veliku podršku pružila je Općina Mala Subotica donacijom zaštitnih rukavica.
Posebna zahvala upućena je komunalnom redaru Danijelu Škvorcu koji kontinuirano pomaže u organizaciji i provedbi ovakvih aktivnosti.
Ekološka svijest na djelu
Učenici 7.c razreda uz pomoć domara izvagali su prikupljeni otpad koji će biti predan GKP-u ČAKOM.
Ova akcija još jednom je pokazala važnost zajedništva i razvijanja ekološke svijesti među mladima.
Sudionici su svojim angažmanom dali vrijedan doprinos očuvanju okoliša i ljepšem izgledu svoje sredine.













