
BIMEP 2026 i ove je nedjelje od 9 sati povezao brojne bicikliste diljem Međimurja, a među aktivnijim punktovima ističe se i onaj u Svetoj Mariji gdje sudionike dočekuje posebna dobrodošlica
Na punktu u Svetoj Mariji za sudionike se brinu vrijedne volonterke iz Društva žena Amalija Kranjec, koje su i ove godine pripremile domaće kolače i klipiće za sve bicikliste koji prolaze ovom rutom.
BIMEP 2026. tako u ovom mjestu ne donosi samo rekreaciju, već i priliku za kratki predah uz domaće okuse. Sudionici rado zastaju, osvježe se i nastavljaju vožnju međimurskim cestama.
Za dobru organizaciju i ugodnu atmosferu na punktu zaslužne su Štefanija Jurić, Slavica Pavlic i Marina Orehovec, koje svojim angažmanom doprinose uspjehu ove tradicionalne manifestacije.
Humanitarni karakter i uključivanje svih generacija
BIMEP 2026 održava se u sklopu Dana Međimurske županije, a organiziraju ga Međimurski savez sportske rekreacije „Sport za sve“ i Međimurska županija.
Riječ je o događanju koje iz godine u godinu okuplja sve veći broj sudionika – od najmlađih do starijih rekreativaca.
Uz sportsko-rekreativni karakter, manifestacija ima i humanitarnu dimenziju. Na punktovima diljem Međimurja građani mogu ostaviti dobrovoljne priloge za Međimursku zakladu solidarnosti Katruža.
BIMEP 2026 dio bogatog programa
Osim vožnje biciklima, BIMEP 2026 dio je šireg programa obilježavanja Dana Međimurske županije. Tijekom dana otvorena su i vrata Centra za posjetitelje Med dvemi vodami u Križovcu, gdje posjetitelji mogu besplatno razgledati izložbene prostore i upoznati prirodnu baštinu kraja.
Punktovi su raspoređeni diljem Međimurja, a sudionici se mogu uključiti na bilo kojoj lokaciji, što ovu manifestaciju čini dostupnom svima.





















