DIGITALNA UPRAVA

E-REDAR – PAMETNI KOMUNALNI ASISTENT Digitalni iskorak Općine Mala Subotica

Općina Mala Subotica uključila se u pilot projekt AI E-redar – pametni komunalni asistent koji donosi novu razinu digitalizacije i komunikacije s građanima.

Općina Mala Subotica među prvima u Hrvatskoj uključila se u pilot projekt AI E-redar – pametni komunalni asistent, zajedno s desetak općina i nekoliko gradova. Ovaj projekt predstavlja nastavak višegodišnjeg razvoja platforme HRcity i njezina modula E-redar, koji se već godinama koristi u brojnim općinama i gradovima diljem Hrvatske.

AI E-redar donosi novi korak u digitalizaciji komunalnog sustava, uvođenjem umjetne inteligencije u svakodnevni rad komunalnih službi, pročelnika i službenika te u komunikaciju s građanima. Planira se integracija naprednog komunalnog asistenta i chatbota putem web stranica općina i gradova partnera te u mobilnoj aplikaciji E-redar. Građani će imati jednostavan pristup informacijama 24 sata dnevno.

Načelnik Općine Mala Subotica Valentino Škvorc istaknuo je važnost sudjelovanja u ovom projektu: „Iako smo mala općina, vidimo ovo kao izvanrednu priliku za naš daljnji razvoj. Naša općina među prvima u Hrvatskoj uvodi AI Komunalnog Asistenta – pametni sustav koji pomaže građanima i komunalnim službama. Sudjelovanjem u pilot projektu želimo unaprijediti rad službi i poboljšati komunikaciju s našim mještanima“.

„AI E-redar predstavlja novu generaciju digitalnih alata za komunalne službe. Sustav koristi umjetnu inteligenciju kako bi komunalnim redarima i pročelnicima olakšao svakodnevne zadatke, od tumačenja zakonske regulative do automatskog generiranja zapisnika, rješenja i dopisa“, istaknuo je dr. sc. Bruno Trstenjak, voditelj projekta.

Dodao je kako će građani putem AI chatbota dobivati informacije o komunalnim temama 24 sata dnevno, uključujući prijave komunalnih problema, kontakte nadležnih službi i druge upite. S druge strane, komunalni redari dobivaju asistenta koji smanjuje administrativno opterećenje i ubrzava obradu predmeta.

Pilot projekt ostaje otvoren za uključivanje novih općina i gradova koji žele biti dio moderne, digitalne i transparentne lokalne uprave. Za sve uključene dionike planira se ugradnja AI znanja prema specifičnostima pojedinih općina i gradova.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije