VAŽNA PROMETNICA

PRELOG Uskoro otvorenje Sjeverne obilaznice

Približava se datum kada će središte Preloga postati prometno rasterećeno - manje gužve, manje kamiona, manje živciranja

Na današnjoj konferenciji za novinare povodom predstavljanja programa adventskog programa na području Grada Preloga, gradonačelnik Ljubomir Kolarek najavio je datum otvaranja preloške Sjeverne obilaznice.

Gradonačelnik Grada Preloga, Ljubomir Kolarek, istaknuo je:

„Riječ je o projektima koji su trenutno u fazi završnih tehničkih provjera. Obilazili smo obilaznicu i, iako još nije otvorena, danas je nadzorni inženjer zajedno s inspektorima Ministarstva prometa i veza kontrolirao sve preostale primjedbe. Kada se utvrdi da su svi problemi otklonjeni i da je sigurnost zajamčena, Ministarstvo će izdati dozvolu za otvorenje. Otvorenje neće biti moja zasluga – možda će sudjelovati dijete ili osoba kojoj ovaj projekt puno znači. Nadamo se da bi obilaznica mogla biti otvorena idući tjedan, što nam je ključno za organizaciju Dana Grada, ali i za nadolazeće projekte poput otvaranja K-Parka. Hey park planiramo otvoriti 3. prosinca, dok će dućani početi raditi 4. prosinca. Ovo je kapitalni objekt za naš grad i želimo da bude što prije u funkciji.“

Rok za završetak Sjeverne obilaznice Preloga, 9,45 milijuna eura vrijedan projekt Hrvatskih cesta d.o.o. pri čemu su radove izvodile tvrtke Tegra iz Čakovca i Colas Hrvatska iz Varaždina, a čija je izgradnja započela još u listopadu 2023. godine, više je puta bio najavljivan.

Prvi rok je bio 20. lipnja, zatim sredina jeseni ove godine, a potom smo od Hrvatskih cesta saznali kako se krajem listopada tek provodi tehnički pregled nove prometnice, što je pak uvjet za dobivanje uporabne dozvole.

Naime, građevinska dozvola dva se puta mijenjala zbog izmještanja kablova na nekoliko lokacija. Tehnički pregled je prošao, dobivena je uporabna dozvola, a Grad za svoj dan dobiva zaista poseban poklon – otvorenje nove prometnice.

Tako će uoči 6. prosinca, uz prisustvo gostiju iz državnog vrha, uz predstavnike Hrvatskih cesta i ostalih uzvanika biti svečano otvorena važna prometnica, jedan od strateških prometnih projekata koji će unaprijediti povezanost središnjeg i istočnog dijela Međimurja s ostatkom zemlje te povećati kvalitetu života građana Preloga i okolnih mjesta.

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije