UDRUGA UMIROVLJENIKA BELICA

BELICA Umirovljenici slušali o svojim pravima i uslugama u sustavu socijalne skrbi

Umirovljenici Belice i Gardinovca saznali više o inkluzivnom dodatku, osobnoj asistenciji, ugovorima o uzdržavanju i vrstama oporuka

Nakon što su protekle subote umirovljenici Belice i Gardinovca obilježili Međunarodni dan starijih osoba, ovog su se ponedjeljka ponovno okupili – ovoga puta na edukativnom predavanju održanom u Društvenom domu Belica.

Predavanje je organizirala Matica umirovljenika Međimurske županije, a ispred Centra za socijalnu skrb održale su ga socijalne radnice Jelena Logožar, Martina Kovačić Lesar te pravnica Nikolina Maksimović Đukec.

Tema predavanja – prava, naknade i usluge

Predavanje je bilo usmjereno na informiranje članova Udruge umirovljenika o sustavu socijalne skrbi, odnosno o pravima, novčanim naknadama i dostupnim uslugama.

Sudionici su tako mogli saznati više o osobnoj asistenciji, inkluzivnom dodatku te mogućnostima smještaja u ustanove socijalne skrbi.

Doživotno i dosmrtno uzdržavanje – razlike i obveze

Poseban interes izazvala je tema ugovora o uzdržavanju, odnosno razlika između doživotnog i dosmrtnog uzdržavanja.

Polaznici su dobili pojašnjenja o pravnim obvezama djece prema roditeljima, kao i o mogućnostima sklapanja ugovora o uzdržavanju u skladu sa zakonom.

Razgovor o oporuci i nasljeđivanju

Na kraju susreta govorilo se i o oporuci – što ona znači, koje vrste oporuka postoje i kako se pravilno sastavljaju.

Umirovljenici su s predavanja otišli bogatiji za niz korisnih informacija koje mogu primijeniti u svakodnevnom životu, a druženje je završilo u ugodnoj atmosferi i razgovoru.

uDURGA UMIROVLJENIKA Belica, predavanja 2025
Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije