Mezga zabio dva gola Dudelangeu

U trećem pretkolu nogometne Lige prvaka Maribor je na svom stadionu pred 12 000 gledatelja pobijedio luksemburški Dudelange 4:1, a dvostruki strijelac za domaćine bio je međimurski nogometaš rodom iz Brezja Dejan Mezga.

Mezga je u 14. minuti zabio gol za 1:0 iz slobodnog udarca s lijeve strane ruba šesnesterca. U 38. minuti zabija Tavares za 2:0 opet iz slobodnog udarca kojeg je izborio Mezga.

U 47. minuti Mezga je opet strijelac. Mejač i Ibraimi proslijedili su loptu do našeg nogometaša koji s 18 metara šalje loptu u mrežu. U 77. minuti je 4:0. Mezga dodaje Cvijanoviću koji petom daje loptu Beriću za 4:0. U sudačkoj nadoknadi Joachim smanjuje na konačnih 4:1.

Mezga je odigrao cijeli susret, Zoran Lesjak je bio na klupi. Prednost od tri gola je velika, ali kako su Luksemburžani napravili veliku senzaciju u prethodnom krugu izbacivši Red Bull Salzburg uzvrat sigurno neće biti samo formalnost.