Sloboda Slakovec i Nedelišće u pretkolu hrvatskog kupa

Nova sezons natjecanja za Hrvatski nogometni kup počinje utakmicama pretkola 29. kolovoza. U pretkolu sudjeluje 21 pobjednik kupa u županijskim nogometnim savezima te 11 finalista iz ŽNS-a koji imaju najveći broj registriranih nogometnih klubova.

Predsjednik Povjerenstva za natjecanje Hrvatskog nogometnog kupa Neven Kolić odredio je da se danas (srijeda) s početkom u 11 sati u Zagrebu održi ždrijeb na kojem će se odrediti parovi i domaćini utakmica pretkola.

Utakmice pretkola igraju se po jednostrukom kup sustavu i pobjednik je momčad koja u regularnom tijeku igre (devedeset minuta) postigne više golova. Ako po isteku regularnog dijela igre utakmica završi neriješeno, igrat će se produžeci od 2 x 15 minuta, a ako odlučujući pogodak ne bude postignut do kraja produžetaka, pobjednička momčad bit će utvrđena izvođenjem jedanaesteraca na način utvrđen uputama Međunarodnog BORDA.

Tako će pobjednik međimurskog nogometnog kupa Sloboda iz Slakovca i finalist Nedelišće danas saznati svoje protivnike.