Maribor s Mezgom i Lesjakom nastavlja prema Ligi prvaka

Nogometaši slovenskog prvaka Maribora u uzvratnom susretu nogometne Lige prvaka pobijedili su u Sarajevu Željezničar 2:1 i prošli u treće pretkolo kvalifikacija.  Slovenci su poveli golom Ibraimija u 20. minuti kojeg je na poluvremenu zamijenio naš Dejan Mezga.

U drugom dijelu Željo je izjednačio na 1:1 golom Kvesića u 59. minuti. Tavares u 86. minuti zabija još jedan gol za Maribor i pobjedu 2:1. U 87. minuti Zoran Lesjak je ušao umjesto Mertelja. Žestoko je bilo na travnjaku jer je domaća ekipa završila susret s osmoricom igrača, a žestine nije nedostajalo ni uoči susreta kad je u Sarajevu došlo do sukoba navijača.

Slovenci su s ukupnih 6:2 prošli u treće pretkolo u kojem će se susresti s Dudelangeom koji je senzacionalno izbacio austrijski Red Bull Salzburg. Maribor je veliki favorit protiv Luksemburžana koji su kod kuće pobijedili Austrijance 1:0 i u gostima su poraženi 4:3, a zbog golova u gostima nastavljaju s natjecanjem.