
Članovi UDVDR Strahoninec sa svojim obiteljima i simpatizerima posjetili su Vukovar, gdje su s pijetetom odali počast žrtvama Domovinskog rata te obišli memorijalna mjesta i znamenitosti.
Jučer, 14. lipnja, članovi Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata (UDVDR) Strahoninec, zajedno sa svojim obiteljima, sponzorima i simpatizerima, organizirano su posjetili grad Vukovar. Cilj putovanja bio je iskazivanje poštovanja prema žrtvama Domovinskog rata i prisjećanje na herojsku obranu ovog grada.
S posebnim pijetetom, sudionici su zapalili svijeće i odali počast poginulim braniteljima na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata te na Ovčari, mjestu jedne od najpotresnijih tragedija iz ratnih godina. Posebno su se prisjetili i međimurskih policajaca koji su svoje živote položili u obrani Vukovara.
Tijekom boravka, članovi udruge obišli su i simbole otpora i stradanja – Vukovarski vodotoranj te Trpinjsku cestu, poznatu i kao “groblje tenkova”, gdje su hrvatski branitelji pružali herojski otpor nadmoćnim tenkovskim snagama.
U sklopu izleta, sudionici su posjetili i Iločke podrume. Tijekom razgledavanja upoznali su se s bogatom poviješću ovog vinskog kraja, a uz stručno vodstvo saznali više o vinskoj tradiciji koja seže još u doba Rimskog Carstva.
Organizaciju cijelog putovanja koordinirao je Mladen Šafarić, dugogodišnji koordinator UDVDR Strahoninec, koji se pobrinuo da svi sudionici imaju sadržajno i dostojanstveno iskustvo. Članovi udruge ovom su prilikom uputili posebnu zahvalu Općini Strahoninec, koja je svojim sponzorstvom omogućila realizaciju ovog značajnog putovanja.
Ovakvi posjeti Vukovaru važan su podsjetnik na žrtvu koju su mnogi dali za slobodu Hrvatske, ali i način da nove generacije uče o vrijednostima domoljublja i zahvalnosti.





















