
Umjetnička škola Miroslav Magdalenić Čakovec ponosna je na svoje učenike koji su i ovog puta pokazali visoku razinu glazbenog znanja i umijeća
U subotu, 15. veljače 2025. godine, učenici Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec sudjelovali su na varaždinskom dijelu međužupanijskog projekta “Gitarom kroz stoljeća“. Projekt je okupio mlade gitariste iz različitih glazbenih škola, a među njima su se našli i talentirani učenici ove škole.
Tijekom događanja, sudionici su najprije sudjelovali u predavanju o gitari i kompozitorima koji su pisali za ovaj instrument u vrijeme klasicizma. Predavanje je bilo vrlo informativno i omogućilo učenicima dublje razumijevanje povijesti gitare i njenog značaja u glazbenoj tradiciji.
Nakon toga, održan je zajednički koncert u kojem su sudjelovali učenici glazbenih škola iz Zagreba, Varaždina, Kastva te, naravno, Čakovca. Na ovom koncertu nastupili su Maša Kvakan, učenica 3. razreda gitare, te Leda Borlinić i Petar Pasarić, učenici 4. razreda gitare, iz klase profesora Marka Žerjava, savjetnika. Njihovi nastupi oduševili su prisutne, a projekt je pružio izvrsnu priliku za međusobnu suradnju i upoznavanje s radom drugih mladih glazbenika.
Zajedničko druženje i razmjena iskustava između učenika i njihovih profesora bila je još jedna dragocjena komponenta ovog glazbenog susreta.
Umjetnička škola Miroslav Magdalenić Čakovec ponosna je na svoje učenike koji su i ovog puta pokazali visoku razinu glazbenog znanja i umijeća, te se raduje novim izazovima i projektima u budućnosti.




