NEDELSKI FAŠNIK

TETA MARICA Marija Potočnik iz Nedelišća maškare dočekuje kuhanim vinom i čajem

Teta Marica hvalevrijednu tradiciju održava već treću godinu, a kaže da je ideju dobila kada je i sama bila u povorci maškara u Ptuju

Teta Marica, kako ju od milja poznaje i zove gotovo cijelo Nedelišće, odnosno Marija Potočnik (75), na Nedelskom fašniku, koji se održao u subotu, 22. veljače, za sve je sudionike povorke pripremila pravo malo, ali slatko osvježenje.

Na stolu koji je postavila ispred svoje kuće veselim je maškarama nudila kuhano vino ili pak čaj. I nema maskiranog sudionika koji kod nje nije zastao.

Iako je sjedila uz stol, jer se danas kreće uz pomoć štake (a kaže da ih ima četiri, za rezervu), to ju nije spriječilo da veselo pozdravi svakog maskiranog prolaznika i malo popriča s njime. “Pucke, hote kcoj!”, čulo se diljem ulice, “Ste žedne?”.

Teta Marica ovu tradiciju održava već treću godinu, a kaže da je ideju dobila kada je i sama bila u povorci maškara u Ptuju.

“Kada smo išli na Ptuj sudjelovati u povorci maškara, vidjeli smo da su stanovnici Ptuja za maskirane kod svojih kuća pripremili osvježenje – čaj, vino, sok i nešto za prigristi. Naravno, to nam je bilo odlično i zaključili smo da nešto takvo treba i kod nas. Zato sam ja pripremila osvježenje za sudionike u povorci Nedelskog fašnika. Ja ih svake godine čekam.”

U ovom hvalevrijednom poduhvatu teti Marici pomogla je prijateljica Mileva Golub, koja je zajedno s Marijom Potočnik članica Udruge žena Nedelišće.
Pa onda živjeli!

Povezani sadržaj
Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije