trening s ivanom posavec

VIDEO Što i kako trenirati kada smo na putovanju?

Gdje god se nalazite, ako imate želje i volje,trening težinom vlastitog tijela možete uvijek odraditi

 Neki će rekreativci trčati uz, primjerice, more, neki će vježbati u teretani ilipak samo dobro prošetati, sve je to dio rekreacije i svakako preporučujem aktivnost bilo kojeg oblika ma gdje god se nalazili.


Bolovi u području kralježnice, prolaps zdjeličnih organa, inkontinencija i slične bolesti modernog doba nisu novost, stres koji se nakuplja dugotrajnim sjedenjem moli za razgibavanjem, slušajte svoje tijelo, krećite se i vježbajte. To je jedini ispravni put do zdravog, čvrstog i lijepog tijela. Za zdravlje kralježnice potrebno je jačati kompletan trup, tu također uz mišiće trupa, spadaju i mišići zdjelice kao jedan važan segment u jačanju corea.


Core je područje zdjelice, kukova i kralježnice, pa je važno da je uvijek uključen u trening, čak i kad radite, primjer, prsa. Kontrola pokreta jamči zdravlje lokomotornog sustava, važno je da pazite na obrasce kretanja i na tehnički točno izvođenje, a pogotovo kada gradite mišiće u tom području. Mišići trupa su često, zbog nepovoljnih uvjeta, preslabi da bi držali kralježnicu stoga je vježbanje u današnje vrijeme neophodno za zdravlje. Sjedenje i dugotrajno stajanje ili položaji tijela koji nisu u pravilnom pokretu i nama prirodni ne bi smjeli biti dio naše svakodnevice, ali kako oni ipak jesu, potrebno je poraditi na sveukupnom zdravlju i držanju.

Svaka osoba koja trpi bilo kakve bolove, trebala bi najprije na savjetovanje liječniku opće prakse, kako bi on mogao na temelju razgovora odabrati vrstu rekreacije ili rehabilitacije. Kod rekreacije je važno da nikako ne trenirate sami već da si uplatite individualni trening gdje vi radite s trenerom.


I sami znamo kako se nakon neke šetnje prirodom bolje osjećamo i kako se tijelo drugačije ponaša nakon aktivnosti, pa taj osjećaj nemojte nikada zanemariti, podsjetite svoje tijelo na zdravo gibanje i kretanje jer ono žudi za tim. Puno je pozitivnih faktora, ali mi ćemo se ovoga tjedna posvetiti jednom, a to je lokomotorni sustav.

Njemu je neprirodno ono što je nama postalo prirodno, a to je dugotrajno sjedenje, stajanje na mjestu, loša obuća, a pogotovo kod žena, ponavljanje jedno te istih obrazaca kretanja koji su bez kontrole i vrlo nepovoljni za zglobove i mišiće koji su u disbalansu jer su ili produženi ili skraćeni te takvi ne mogu štititi cijeli lokomotorni sustav. Radi se o ozbiljnom problemu, ako se na njemu ne radi, koji može na jedan loš način utjecati na stanje u našoj starosti. Međutim, pitanje je koliko ćemo moći uživati u njoj, ako ovako nastavimo.

Život se unatrag samo dvadeset godina znatno promijenio i čovjekovo kretanje je minimalno pa je razvoj modernih bolesti trenutno u porastu. Mlađe populacije stižu na vježbanje u jako lošem stanju, a to je onda teško vratiti na mjesto i vratiti mu balans. Potrebne su godine i godine vježbanja kako bi se poboljšalo stanje lokomotornog sustava, potrebna je edukacija, znanje, svijest, vrijeme i upornost. Tako ne gubite vrijeme i krenite već danas, ako još niste.


Svaka osoba koja se dobro osjeća, ne trpi nikakve bolove i zna raditi samostalno trening, te su joj sve vježbe dobro poznate, može nastaviti s treningom samostalno i u udobnosti vlastitog doma, a ostalima preporučujem osobnog trenera.

TRENING – lagane početničke vježbe s medicinkom koje možete odraditi i kod kuće. Radite po dvadeset ponavljanja u nekoliko serija.


Rameni potisak


Naizmjenični stražnji iskorak


Čučanj


Ruski twist

Povezani sadržaj
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite nam na mail info@emedjimurje.hr ili putem forme Pošalji vijest
Komentari
Najnovije