NOGOMETNI IZVJEŠTAJI

TREĆA LIGA Međimurje teško poraženo, Graničar slavio protiv Nedelišća, Rudar bez pogodaka protiv Podravine

MEĐIMURJE – VARTEKS 1:5 (0:1)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja:150. Sudac:Nenad Vargović (Virovitica). Pomoćnici: Ferić i Maslač. Delegat: Slatina. Strijelci: 0:1 Kanceljak (9), 0:2 Glavica (58-11 m), 0:3 Kovačec (61),0:4 Kanceljak (73), 1:4 Milan (82), 1:5 Hrženjak (87).
MEĐIMURJE: Hozjan, Pejanović (77. Budo), Iordanidis (46. Šemper), Drk (64. Žerjav), Matheus (46. Milan), Krznar, Neves, Vinski (87. Cesar), Senčar, Štajerec, Bešlić. Trener: Dragutin Vabec.

VARTEKS: Kirić, Kukec, Lukačić, Ptiček (87. Kolman), Havojić (64. Hrastić), Glavica (78. Telebar), Moženić(64. Da Silva), Matova, Mihalinec, Kanceljak, Kovačec (78. Hrženjak). Trener: Dražen Besek.

Igrač utakmice: Matija Kanceljak.

Nastavlja se „crna serija“ Čakovčana, već viđeno na nizu utakmica. Varaždinci su lako, lakše od očekivanja zabilježili zasluženu uvjerljiv u pobjedu, nije im za to trebalo ni posebno dobro igrati. Već u prvom su poluvremenu najavili konačni uspjeh, postigli su rano vodeći pogodak, imali još prilika da na odmor otiđu uvjerljivijem vodstvom.

To su nadoknadili u drugom dijelu susreta, postigli su čak četiri uglavnom „laka“ pogotka, a imali su još prilika za uvjerljiviju pobjedu. Domaći pak neopasni tijekom cijelog susreta za bolji utisak i rezultat. Eventualno su u 79. minuti mogli do pogotka, „počasni“ pogodak postigao je Milan nakon jedne od rijetkih dobrih akcija,a i u samoj završnici imali su još jednu u priliku smanjiti rezultat. Loše igre i rezultati „zvono su“ za uzbunu za odgovorne čakovečkog kluba. Inače?

GRANIČAR (K) – NEDELIŠĆE 2:0 (2:0)

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja:350. Sudac: Dino Sabljić (Bjelovar) Pomoćnici: Jozić i Gjkurašin. Delegat: Špiranec. Strijelci: 1:0 Golenja (25), 2:0 Arambašić (45+3).

GRANIČAR: Kečak, Sabol (55. Gal), Posavec, Horvatić (46. Mikulan), Golenja (89. Vađunec), Dežđek (84. Piškor), Jadanić, Štritar, Arambašić (55. Mihoković), Hosono, Vlah. Trener: Mario Piškor.

NEDELIŠĆE: Kanižaj (25. Grđan), Rodrigo (52. Bacinger), Pekčec, J. Vibovec, Lončar,Turk, Prelec (46. Jelovečki), De Oliviera, Lopez (46. Mavriček), Loregian, F. Vibovec. Trener: Ivan Habuš.

Crveni kartoni:Kanižaj (25), Turk 86). Igrač utakmice: Nikola Golenja.

Važna i zaslužena pobjeda domaćih u utakmici s mnogo nervoze i nizom kartona (8 žutih i 2 crvena). Imali su domaći i inicijativu, a „pomoglo“ im je i opravdano isključenje gostujućeg vratara Kanižaja. Nakon četa je Golenja postigao vodeći pogodak, a sudačkoj nadoknadi Arambašić je povisio vodstvo.

Rezultat se u drugom dijelu susreta nije mijenjao domaći su i dalje imali inicijativu i mirno kontrolirali igru i rezultat. GostI pak se branili,bez prilike smanjiti rezultat a u 86.minuti „ostali“su bez još jednog igrača, isključen je Turk pa su susret završili s devetoricom, a domaći se opravdano veselili pobjedi.

RUDAR – PODRAVINA 0:0

MURSKO SREDIŠĆE. Igralište Šoderka. Gledatelja:200. Sudac: David Rakitničan (Slatina)Pomoćnici Ličinić i Gobac. Delegat: Ptiček.

RUDAR: Kodba, Antolović, Zeljko, Sambolec, Jurak (84. Rihtarec), Ratajec, K. Nedeljko (64. Janušić),P. Nedeljko, Ivančić (64. Vinko), Vaš, Roginić. Trener: Damir Lepen-Jurfak.

PODRAVINA: Brlek (46. Kovačić), Došen Kovačić, Vulelija,Golub, Sačer (90. Herceg), Huzjak (46. Vrbat, 90. Sedlar), Gudelj, Šmrček, Banec, Keča. Trener: Goran Vincetić.

Susret završen nepopularnim rezultatom,bez pogodaka i pobjednika, rezultatom kojim više moraju i mogu biti zadovoljni gosti. Domaći su imali inicijativu i u prvih 45.minuta tek jednu opasniju akciju kada je gostujući vratar Brlek bio siguran.

U drugom dijelu i dalje inicijativa, uglavnom neučinkovita , dvije neiskorištene prilike, premalo za bolji utisak i učinak. Gosti pak su se znalački branili i obranili i zasluženo osvojili bod, iskoristili su „loš dan domaćih komi se nisu nadali ovakvom rezultatskom ishodu.