PRVA RUKOMETNA LIGA Zrinskice pobijedile Zelinu, briljirale Paula Posavec i Rahela Varga

Paula Posavec je zabila 9, a mlada Rahela Varga 7 golova

ČAKOVEC – Dvorana Graditeljske škole. Gledatelja:200. Sutkinje; Ivana Blažek (Koprivnica) i Vedrana Kolarek (Drnje). Delegat: Saša Szekely (Zagreb).

ZRINSKI: Potočnjak, Jerković, Makarova, P. Posavec 9,V. Novak, Gudelj 5, Golub, K. Novak, Janković 1, Varga 7, Ivančić 2, Vidović, Rumek 2, Ljubić, Robida 5. Trener: Vladimir Vujović.

ZELINA: Prugovečki, Šimunec, Marić, Kranjec, Čaleta 3, Piska, Madžarac 3, Gudek 7, Poldrugač, Šelko 2, Karasman, Marković 1, Lujić 7, Koščec 2. Trener: Sandra Novak.

Sedmerci: Zrinski: 4/5, Zelina:4/5

Isključenja: Zrinski:10 minuta (Gudelj, Varga, Rumek, Ivačić 2+2), Zelina: 8 minuta (Ljujić, Marić 2+2+2 crveni karton 51. minuta) Igračica utakmice: Paula Posavec.

Očekivana i zaslužena pobjeda Čakovčanki. Koje su igrale dobro koliko je trebalo i kada je trebalo. Nakon 30 minuta imale su vodstvo+4 (14:14), ta je razlika „trajala“ do 37. minute kada su gošće počele smanjivati razliku. U 44. minuti „došle su“ na samo -1 (19:18), no dalje više nisu mogle jer domaće su konačno zaigrale ozbiljno i nisu dozvolile eventualno iznenađenje.

Uz najbolju u domaćim redovima Paulu Posavec, vrlo dobro je i efikasno igrala mlada Rahela Varga, dobro je branila Dora Potočnjak, a i ostale dobre tako da je susret završen očekivanom pobjedom.

Prvenstvo se zbog reprezentativnih priprema za kratko prekida, nastavlja se 2. studenoga kada Čakovčanke gostuju u Rijeci kod Zameta.