Međimurje Open

KARATE Globusovci osvojili 29 medalja na Međimurje Openu

Međimurje Open bio je ujedno i izborni turnir za kadete, juniore i mlađe seniore za svjetsko prvenstvo

Na prvom turniru nove sezone 2024/25 na 28. Međimurje Openu bilo je prijavljeno 813 natjecatelja iz 107 klubova i 12 država.

Međimurje Open bio je ujedno i izborni turnir za kadete, juniore i mlađe seniore za svjetsko prvenstvo koje će se u 10 mj. održati u Veneciji. Osim što su bili u ulozi domaćina i organizatora, natjecatelji iz KK Globus Čakovec – Mala Subotica pokazali su zavidnu formu i osvojili 10 zlata, 10 srebra i 9 bronci.

KK Globus Čakovec – Mala Subotica je bio najbolji klub, no kao dobri domaćin izuzeli su se iz poretka klubova pa je nagrada za najbolji klub zasluženo pripala KK Hercegovina Zagreb ispred KK Lotus Zagreb i KK Seki iz Slovenskih Konjica.

Na otvorenju turnira bili su nazočni predsjednik Hrvatskog karate saveza Davor Cipek, predsjednik Gradskog vijeća Grada Čakovca Josip Varga, a turnir je otvorio župan Matija Posavec.

Zlatom su se okitili: Balog Tesa , David Bermanec, Šestak Dalia 2x, Sven Strahija , Slukić Petar, Šoltić Ervin, Vurušić Ten, Lucija Kovačić i Andreja Fegeš

Srebrne medalje osvojili su: David Bermanec, Brnadić Mara, Dolar Martin, Filipović Ana, Trstenjak Aida, Kovačić Lucija 2x, Petar Slukić, Topličanec Nikola i Tonka Panić

Brončane medalje osvojili su: Filipović Petar, Leona Gulija, Kovačić Lucija, Tino Panić 2x, Tonka Panić 2x Mara Brnadić i Petar Filipović

Natjecatelje su vodili treneri Dejan Slukić, Kristian Topličanec i Novak Filip.