hrvatski kup

PRETKOLO HRVATSKOG KUPA Međimurec nakon jedanaesteraca izgubio od Varteksa

Svih 120 minuta igre bilo je zanimljivo i neizvjesno

MEĐIMUREC – VARTEKS 1:1 (0:0) – 1:4 JEDANAESTERCI

DUNJKOVEC/PRETETINEC – Igralište Hraščica. Gledatelja: 500. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj). Pomoćnici: Filip Sinković i Nikola Kamenarić. Četvrti sudac: Jelena Kumer. Delegat: Žarko Ivančić.

Strijelci: 0:1 Kovačec (65), 1:1 Vručina (67 – 11 m). Jedanaesterci: J. Pintarić promašaj, 1:2 Kanceljak, Mraz-obrana Banfić, 1:3 Da Silva, Cerovčec promašaj,1:4 Matova.

MEĐIMUREC: Šafarić, Rodek (117. Fuček), Ceroec, Hreustek, Mraz, Špoljar, Dos Santos, Vručina (81. Podvezanec), J. Pintarić, P. Pintarić (72. Kirić), Struški (97. Mihalković). Trener: Jurica Vručina.

VARTEKS: Banfić, Katanec, Kukec, Ptiček, Havojić (62. Kovačec), Glavica, Matova, Mihalinec, Da Silva, Kanaceljak, Telebar (91. Lukačić). Trener: Dražen Besek.

Nakon što poslije 120 minuta nije riješeno pitanje pobjednika , boljim izvođenjem udaraca s 11 metara u završnicu Kupa HNS-a idu nogometaši Varteksa. Svih 120 minuta igre bilo je zanimljivo i neizvjesno. Domaći su u prvom poluvremenu imali više inicijative, a 100% prilike za vodstvo u 32. i 24.minuti nisu iskoristili J. Pintarić i Mraz.

Gosti u tom dijelu bez prilika, prvu su međutim iskoristili u 65. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane Kovačec u domaćem kaznenom bio spretan i poentirao. Dvije minute iza toga iz opravdano suđenog kaznenog udarca Vručina je poravnao rezultat koji se iza toga do 120. minute nije mijenjao. Iako je bilo prilika za to i iako su gosti u produžetku imali više inicijativu, a Kanceljak priliku riješiti pobjednika.

Pobjednik je tako riješen prilikom izvođenja udaraca s 11 metara, tu su gosti bili sigurni, a domaći vrlo nesigurni sva tri udarca nisu „pogodila cilj“.