TREĆA LIGA

BITNI SUSRETI Detaljni izvještaj nogometnih utakmica treće Lige Sjever

Izvještaji utakmica Međimurje - Polet i Graničar - Rudar, evo kako su nogometaši igrali

MEĐIMURJE – POLET 0:2 (0:2)

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja: 200.

Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 0:1Mezga (17).

MEĐIMURJE: Jelavić, Mrazović (77. Cesar), Fujikawa, Rodriguez (65. Novak), Ivančić, Drk, Krznar (77. Puljić), Vinski (75. Podvezanec),Senčar, Štajerec, Bešlić (65. Lesar). Trener: Antun Jukić.

POLET: Jambres, Fotaka, Tuksar, Mezga, Barat (83. Hočurščak), Jurinić (75. Muršić), Patafta, Benko (83. R. Lajtman), Perčić, Žganec (65. G. Lajtman), Telebar (65. Novinščak). Trener: Zoran Šaradi.
Igrač utakmice: Luka Mezga.

Domaći su prije početka utakmice špalirom čestitali gostima na zasluženom naslovu prvaka, gosti pak su lakše od očekivanja došli do zaslužene pobjede i kao neporaženi sastav završili prvenstvenu sezonu.

Već u 17. minuti riješili su pitanje pobjednika, prvo je Patafta iskoristio nakon ubačaja s desne strane pasivnost i neodlučnost domaće obrane i lako poentirao, a iza toga u 17. minuti Mezga je iskoristio „poklon“ Fujikawe koji mu je doslovce dodao loptu i lako postigao drugi pogodaka.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako se je mogao više puta promijeniti. Jambres je dva puta dobro reagirao kada domaći nisu dobro završili brze kontre, udarac Drka u 29. minuti završio je u prečki, prije toga u 21.minuti Ivančić nije dobro završio izglednu akciju, a u 37. minuti dobru priliku nije realizirao Jurnić Ivančić je i u 54.minuti mogao bolje reagirati, a u 55. dva puta i 89. minuti domaće je spašavao vratar Jelavić, tri je puta „skidao“ zicere gostujućih napadača. U 59. minuti Drk nije iskoristio udarac as 11 metara, pucao je kraj gola, a u 71. minuti Patafta sam s pet metara također nije realizirao 100% priliku.

I to bi bilo to, dobro je da je prvenstvo završilo, šteta da gosti nisu iskoristili priliku igrati kvalifikacije za više rang, a domaći pak trebaju dobro proanalizirati svoj ne baš blistavi prvenstveni učinak.

GRANIČAR – RUDAR 1:4 (1:1)

KOTORIBA – Sportski park. Gledatelja: 300. Sudac: Marko Đergez (Đurđevac).

Pomoćnici: Balint i Huđ. Delegat: Volenik-Vidović. Strijelci: 0:1 Ratajec (12), 1:1 Škoda (25), 1:2 Vaš (56), 1:3 K. Nedeljko (62), 1:4 I. Liklin (74).

GRANIČAR: Ramaj, Sabol, Kvakan (53. Čmrlec), Golenja, Camara, Jadanić, Gal, Arambašić (62. Vađunec), Dežđek, Škoda (75. Mlakar), Jandrić. Trener: Mario Piškor.

RUDAR: Kodba, Antolović (69. Šardi), Zeljko, Jurak, Ratajec (69. I.Liklin), Vinko, K. Nedeljko, P. Nedeljko (75. Novak), Radiković (62. Roginić), Vaš (75. Rihtarec), Martinjaš. Trener: Damir Lepen-Jurak.

Pobjedom u lokalnom derbiju gosti su potvrdili zasluženi naslov viceprvaka Lige i na najbolji mogući način završili prvenstvenu sezonu.

Do zaslužene pobjede su došli boljom i efikasnom igrom u drugom dijelu susreta. S obje strane bilo je prilika promijeniti konačni ishod, utakmica je bila vrlo fer i korektna, po svemu sudeći za obje momčadi dobro je došao kraj naporne prvenstvene sezone.