Komentar nedjeljnog kola: Polet prvak!

1. MNL: Polet Sveti Martin na Muri prvak

Polet iz Svetog Martina na Muri u Čukovcu je odigrao 1:1. Domaćin je poveo u prvom dijelu, a Polet je poravnao u drugom poluvremenu. Kako je i Spartak kod kuće s Pušćinama odigrao 1:1 (1:0) ovim dvama neodlučenim ishodima Polet kolo prije kraja ima pet bodova prednosti i prvak je Prve međimurske nogometne lige. Iskrene čestitke Poletu!

Omladinac je u Novom Selu Rok pobijedio Naprijed iz Cirkovljana 4:1 sa svim golovima u drugom poluvremenu. Fenjeraš Trnava poražen je od Sokola 4:0. Podturen je s čak 7:1 bio bolji od Mladosti iz Ivanovca.

Poluvrijeme je bilo 4:1. Sloga je s 3:0 bila bolja od Dubravčana u Čakovcu. Prvi dio Slogaši su dobili 1:0. BSK je opet poražen. Ovaj puta je u Belici slavio Dinamo iz Palovca 4:1. Palovčani su poluvrijeme dobili 1:0.

1. MNL pretposljednje 29. kolo: Sloboda (S) – Centrometal 2:4 /subota/, Spartak – Pušćine 1:1, Omladinac (NSR) – Naprijed 4:1, Trnava – Sokol 0:4, Podturen – Mladost (I) 7:1, Čukovec 77 – Polet (SMnM) 1:1, Sloga (Č) – Dubravčan 3:0, BSK – Dinamo (P) 1:4.

2. MNL zapad: Velike borbe na začelju tablice

U posljednja dva kola bit će velike borbe da se izbjegne začelje tablice jer su čak četiri kluba u dva boda razlike. Mladost je u Selnici bila bolja od Jedinstva iz Gornjeg Mihaljevca 3:0 s jednim golom u prvom poluvremenu i dva u nastavku. Drava je u Kuršancu nadvisila Slobodu iz Mihovljana 3:2. Poluvrijeme je bilo 1:0.

Šenkovec je poražen kod kuće od Hajduka iz Štrukovca 0:3. Gosti su zabili jedan gol u prvom i dva u drugom poluvremenu. U derbiju začelja Strahoninec je bio bolji od Zasadbrega 2:1, a istim je rezultatom Bratstvo iz Jurovca pobijedilo Plave u Peklenici. Međimurec je pobijedio Jedinstvo iz Novog Sela na Dravi 5:2 nakon što je poluvrijeme završilo 1:1.

2. MNL zapad 28. kolo: Rudar – Trnovec 8:0 /subota/, Venera – Mura 3:1/subota/, Mladost (S) – Jedinstvo (GM) 3:0, Drava (K) – Sloboda (M) 3:2, Šenkovec – Hajduk (Š) 0:3, Strahoninec – Zasadbreg 2:1, Plavi (Pek.) – Bratstvo (J) 1:2, Međimurec – Jedinstvo (NSD) 5:2.

2. MNL istok: Borac uzeo mjeru prvaku

Borac je u Turčišću s 4:1 pobijedio prvaka Mladost iz Palinovca. Poluvrijeme je bilo 1:1. a Borac je u nastavku s tri gola došao do sva tri boda. Galeb je u Oporovcu peticom ispratio Mladost iz Svete Marije slavivši 5:2. Prvi dio bio je 2:1.

Dinamo je poražen u Domašincu od Drave 2:3, iako je poluvrijeme dobio 1:0. Istim je rezultatom 2:3 Bratstvo poraženo u Savskoj Vesi u derbiju začelja od Budućnosti iz Podbresta. Gosti su ovdje poluvrijeme dobili 1:2. I Croatia je pokleknula kod kuće, a pobijedio ju je Vidovčan 3:4.

Dečki iz Donjeg Vidovca su na poluvremenu vodili 2:0. Kraljevčan je s 3:2 pobijedio Draškovec nakon što su na poluvremenu imali velikih 3:0. ČSK je jednim golom u prvom poluvremenu pobijedio Graničara iz Novakovca 1:0.

2. MNL istok 28. kolo: Hodošan – Dubrava 10:3/subota/, Galeb – Mladost (SM) 5:2, Dinamo (D) – Drava (DM) 2:3, Croatia – Vidovčan 3:4, Borac – Mladost (Pal.) 4:1, Bratstvo (SV) – Budućnost (P) 2:3, Kraljevčan 38 – Draškovec 3:2, ČSK – Graničar (N) 1:0.

3. MNL zapad: Hajduk bolji od Pobjede, remi Torpeda

Pobjeda je u Gornjem Hrašćanu poražena od Hajduka iz Brezja 1:3. Brezovčani su na poluvremenu stekli prednost od 2:0. Dinamo je u Žiškovcu poražen od Plavih 3:5. Poluvrijeme je bilo 2:2. Torpedo je lovio dva gola zaostatka protiv Sloge iz Štrigove. Sloga je dobila prvo poluvrijeme 2:0, a domaćin u nastavku izjednačio na 2:2. Bratstvo je u Preseki s 6:1 bilo bolje od Krištanovca. Poluvrijeme je bilo 2:1.

3. MNL zapad 24. kolo: Parag – Zebanec 4:17/subota u Preseki/, Donji Koncovčak – Omladinac (M) 6:3/subota/,  Pobjeda – Hajduk (B) 1:3, Dinamo (Ž) – Plavi 1975 3:5, Torpedo – Sloga (Š) 2:2, Bratstvo (P) – Krištanovec 6:1. Mali Mihaljevec je slobodan.

3. MNL istok: Eko ponizio Trnje, Napretku bod

U Svetom Jurju na Trnju domaće Trnje je s čak 0:9 poraženo od Eka iz Svetog Križa. Poluvrijeme je već bilo 0:5. Mladost je u Dekanovcu preokretom pobijedilo Radničkog iz Gardinovca.

Poluvrijeme su dobili gosti 0:1 da bi u nastavku nogometaši iz Dekanovca s dva gola preokrenuli na 2:1. Lider Napredak je kod Omladinca odigrao 1:1. Napredak je prvo poluvrijeme dobio 1:0, a Omladinac je u nastavku izjednačio na 1:1. Isti rezultat je bio u Miklavcu gdje su igrali Budućnost i Borac iz Donjeg Hrašćana, a u Štefancu je Jadran bio bolji od Otoka 6:0.

3. MNL istok Trnje – Eko 0:9, Mladost (D) – Radnički 2:1, Omladinac (DS) – Napredak 1:1, Budućnost (M) – Borac (DH) 1:1, Jadran – Otok 6:0. Romska vatra je slobodna.