Karate: Novi uspjeh braće Muršić

U Vukovaru je održan karate turnir na kojem je nastupilo 350 natjecatelja iz 40 hrvatskih klubova. Braća Vilim i Fabijan Muršić su opet bili u samom vrhu.

Fabijan Muršić, koji je aktualni viceprvak Hrvatske u toj kategoriji, osvojio je zlatnu medalju u poluteškoj kategoriji učenika (-42 kg). Na turniru se okušao i u kategoriji preko 46 kg gdje je osvojio srebrnu medalju nakon što je pobijedio predstavnika karate kluba “Hrvatski sokol” iz Osijeka rezultatom 3:0, predstavnika karate kluba “Osijek” rezultatom 6:0, dok je finalu izgubio 0:1 od natjecatelja iz Ivanić Grada.

Vilim je osvojio srebrnu medalju u uzrastu mlađih kadeta (12 i 13 god) i to u lakoj kategoriji (-41kg). U toj kategoriji nastupilo je čak 20 natjecatelja. Pobijedio je predstavnika Osijeka rezultatom 6:0 i predstavnika karate kluba “Đakovo” rezultatom 3:0, a u finalu je izgubio od predstavnika karate kluba “Student Zagreb” rezultatom 0:2.

Aktualni prvak Hrvatske u toj kategoriji iz karate kluba “Porto Tolero” iz Ploča zauzeo je 3. mjesto.