Rukomet: Međimurje poraženo od Marina Kaštele

U susretu rukometne Lige za ostanak Međimurje je u popodnevnim satima poraženo u Čakovcu od Marina Kaštele 27:41.

Gosti koji su jučer poraženi u Varaždinu od Varteksa bolje su otvorili susret i krenuli su rezultatom 0:3. Međimurje se u 9. minuti vraća na 6:6 i 7:7. No gosti rade seriju od tri gola za 7:10. U 23. minuti je 12:15. Do kraja prvog dijela gosti odlaze na sedam golova viška kod rezultata 14:21.

U drugom poluvremenu gosti u 35. minuti već vode s deset razlika kod rezultata 14:24. Kako je utakmica išla kraju sve više tehničkih pogrešaka i promašenih šuteva domaćina.

U 43. minuti je 18:29 pa gosti s tri uzastopna gola odlaze na 18:31 i trinaest golova manjka za domaće rukometaše. U posljednjih desetak minuta utakmice ulazi se rezultatom 21:35. Međimurje smanjuje na 25:35. Susret na kraju završava pobjedom Marina Kaštele 41:27.

Kod Čakovčana Marko Petek je zabio 8 golova, Igor Krajner 6, Nino Kovačić 5, Jan Vidović 2, a po jedan gol dali su Karlo Kočevar, Vedran Škrobar, Andreas Tomer, Simon Novak, Domagoj Kolarić i Petar Sklepić. Benjamin Kovačević obranio je 7 lopti, a Matija Matučec 6.

Kod gostiju Matko Bujas je zabio čak 13 golova, vratar Mario Družijanić obranio je 16 lopti, a Željan Bosnić 10.