Komentar nedjeljnog kola: Kolaps vodećih prvoligaša

U 1. MNL pet vodećih ekipa osvojilo je ukupno dva boda, a liderski dvojac BSK i Polet čak nije uspio dati ni gol. U 2. MNL zapad od pet posljednjih ekipa čak njih četiri je uspjelo slaviti za razliku od 2. MNL istok gdje su četiri posljednje ekipe poražene.

U 3. MNL zapad Mali Mihaljevec je u derbiju dobio Donji Koncovčak 4:0, a u 3. MNL istok nastavlja se neizvjesna utrka Napretka i Jadrana. U 2. ligi za žene Trnava je pobijedila Cesticu 3:1 u gostima, a u nedjelju u 13:30 sati dočekuje Istru iz Žminja.

1. MNL: Kolaps vodećih ekipa

Polet je na svom terenu poražen od Dubravčana 0:3 primivši gol u prvom dijelu i dva u drugom. S obzirom na slabi učinak ekipe iz Donje Dubrave u posljednjim kolima ovo je veliko iznenađenje. Još gore se proveo drugi lider BSK koji je stradao kod Sokola 4:0. Da stvar bude gora sve golove su primili u drugom poluvremenu. Pušćine je pobijedilo četvrti Centrometal 1:0 golom koji su zabili na početku susreta. Mladost je u Ivanovcu bila bolja od Dinama iz Palovca 4:2.

Prvi dio završio je 1:1. Susreti Naprijeda i Sloge te Spartaka i Slobode završili su bez golova. Trnava je s dva gola u prvom poluvremenu pobijedila Podturen 2:0.

1. MNL 24. kolo: Omladinac (NSR) – Čukovec 77 2:0 (subota), Pušćine – Centrometal 1:0, Polet (SMnM) – Dubravčan 0:3, Mladost (I) – Dinamo (P)4:2, Sokol – BSK 4:0, Naprijed – Sloga (Č) 0:0, Spartak – Sloboda (S) 0:0, Trnava – Podturen 2:0.

2. MNL zapad: Odličan učinak klubova sa začelja

Zasadbreg je kod kuće teško stradao od Jedinstva iz Novog Sela na Dravi 1:6. Gosti su na poluvremenu već imali velikih 0:4. Sloboda je u Mihovljanu pobijedila Veneru 2:1. Poluvrijeme završava 1:1. Gol u drugom dijelu bio je dovoljan domaćinu za puni plijen. Jedinstvo je u Gornjem Mihaljevcu s Međimurcem odigralo 2:2.

Gosti su prvi dio dobili 0:2, a domaćin je u drugom dijelu s dva gola došao do boda. Trnovec je kod kuće poražen od Plavih 0:2 koji su oba gola zabili u prvom poluvremenu. Mladost je poražena u Selnici od Strahoninca 2:4. Drava je golom u zadnjim minutama igre pobijedila Šenkovec 1:0.

2. MNL zapad 23. kolo: Bratstvo (J) – Rudar 1:4 (subota), Hajduk (Š) – Mura 5:2 (subota), Zasadbreg – Jedinstvo (NSD) 1:6, Sloboda (M) – Venera 2:1, Jedinstvo (GM) – Međimurec 2:2, Trnovec – Plavi (Pek.) 0:2, Mladost (S) – Strahoninec 2:4, Drava (K) – Šenkovec 1:0.

2. MNL istok: Samo dvije domaće pobjede

Budućnost je u Podbrestu poražena od Galeba 0:3 koji je zabio dva gola u prvom poluvremenu i jedan u nastavku. Lider Mladost iz Palinovca bio je bolji od Draškovca 3:0. Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Vidovčan je poražen od Graničara 1:4 s time da su u prvom poluvremenu mreže mirovale.

Drava i ČSK su odigrali 1:1. Ekipa iz Čehovca je povela u prvom poluvremenu, a Drava je golom u nastavku susreta došla do boda. Dubrava je teško poražena kod kuće od Kraljevčana 1:5. Poluvrijeme su gosti dobili 0:1. Mladost je u Svetoj Mariji pobijedila Bratstvo 4:1. Poluvrijeme je završilo 2:1. Hodošan je bio bolji od Borca 5:3. Poluvrijeme je završilo 3:2. Dinamo i Croatia podijelili su bodove rezultatom 2:2. Ekipa iz Orehovice je dobila prvo poluvrijeme 0:1.

2. MNL istok 23. kolo: Budućnost (P) – Galeb 0:3, Mladost (Pal.) – Draškovec 3:0, Vidovčan – Graničar (N) 1:4, Drava (DM) – ČSK 1:1, Dubrava – Kraljevčan 38 1:5, Mladost (SM) – Bratstvo (SV) 4:1, Hodošan – Borac 5:3, Dinamo (D) – Croatia 2:2.

3. MNL zapad: Mali Mihaljevec u derbiju bolji od Donjeg Koncovčaka

U derbiju kola Mali Mihaljevec je s 4:0 pobijedio trećeplasirani Donji Koncovčak. Sada ostaje borba Malog Mihaljevca i Torpeda za naslov prvaka. Ekipa iz Križovca pobijedila je Dinamo u Žiškovcu 4:1.

Prvi dio vodili su 2:1. Sloga je poražena od Omladinca 1:3. Mačkovčani su napravili prednost od 3:0 u prvom poluvremenu. Plavi su s čak 7:1 pobijedili Krištanovec. Poluvrijeme je završilo 3:1. Hajduk je s 3:0 ispratio Bratstvo s dva gola u prvom i jednim u drugom poluvremenu. Pobjeda je s 15:1 nadvisila Parag. Poluvrijeme je bilo 6:1.

3. MNL zapad 19. kolo: Sloga (Š) – Omladinac (M) 1:3, Plavi 1975 – Krištanovec 7:1, Hajduk (B) – Bratstvo (P) 3:0, Mali Mihaljevec – Donji Koncovčak 4:0, Pobjeda – Parag 15:1, Dinamo (Ž) – Torpedo 1:4. Zebanec je slobodan.

3. MNL istok: Nastavlja se utrka Napretka i Jadrana

Jadran je golom pri kraju prvog poluvremena pobijedio u Dekanovcu Mladost 0:1 i zadržao se na dva boda manjka za vodećim Napretkom. Borac je pobijedio Trnje 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:1. Radnički je bio bolji od Rome 10:0. Omladinac je na svom terenu poražen od Budućnosti 1:3. Poluvrijeme je završilo 1:1, a u drugom dijelu ekipa iz Miklavca zabija još dva gola, dolazi do punog plijena i preskače domaćina na tablici.

3. MNL istok 15. kolo: Napredak – Otok 5:0 (subota), Eko – Romska vatra 12:2 (nedjelja u 10,30 sati), Borac (DH) – Trnje 3:1, Radnički – Roma 10:0, Mladost (D) – Jadran 0:1, Omladinac (DS) – Budućnost (M) 1:3.