3. HNL SJEVER Poraz Poleta u derbiju, Međimurje do pobjede, Rudar bez uspjeha u Bjelovaru

Komentar subotnjih utakmica međimurskih predstavnika u 3. HNL Sjever

POLET – MLADOST (Ž) 2:4

SVETI MARTIN NA MURI – Igralište NK Polet. Gledatelja: 350. Sudac: Filip Cindrić (Nova Kapela). Strijelci: 1:0 Glavica (11), 1:1 Žabec (21), 1:2 Guja (45), 1:3 Guja – 11m (52), 1:4 Guja (84), 2:4 Barat (87)

POLET: Jambres, Stojko, Mezga (67. Lesar), Glavica, Dolovski, Barat, Patafta, Šarić, Mihalić, Perčić, Šegović (54. Antolek). Trener: Matija Kristić.

U derbiju kola i prvenstva, vodeći Polet je u Svetom Martinu na Muri poražen od drugoplasirane Mladosti iz Ždralova. Gosti su se ovom pobjedom približili Poletu na samo bod zaostatka.

Krenulo je dobro za Polet jer su već u 11. minuti poveli preko Glavice, no gosti do kraja poluvremena preokreću. Žabec je izjednačio u 21., a Guja u 45. postavio rezultat 1:2 s kojim se otišlo na odmor. Isti igrač bio je precizan još dva put u drugom dijelu i doveo Mladost do velike prednosti, a Barat je pri kraju susreta postavio konačnih 2:4.

MEĐIMURJE – VARTEKS 2:0

ČAKOVEC- Stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Nino Šimatović (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Kuqi (44), 2:0 Petrenko (90).

MEĐIMURJE: Jesenović, Cerovčec, Hranilović, Marcijuš, Zanjko, Ivančić (61. Petrenko), Jakupak, Rališ (73. Ratajec), Škvorc (81. Marić), Kuqi, Mihoković (61. Hlišć, 81. Stryzhak). Trener: Goran Vincetić.

Zaslužena i važna pobjeda domaćih koja je prema viđenome trebala biti uvjerljivija. Već u 3. minuti Rališ nije iskoristio stopostotnu priliku za postići vodeći pogodak, iza toga u 10. minuti u prilici je bio i Kuqi koji je u 44. minuti postigao efektni pogodak za zasluženo vodstvo.

U drugom dijelu susreta nastavak inicijative domaćih, u 51. minuti istaknuo se gostujući vratar Jovan obranivši dobar udarac Škvorca, pet minuta iza toga Rališ nije iskoristio još jednu izglednu priliku, a odmah iza toga i Kuqi je bio u prilici povećati vodstvo domaćih. U 63. minuti Škvorc je iz povoljne prilike pucao preko gola, a prvi opasni napad gostiju u 75. minuti umalo je završio pogotkom, Rožmarić je pogodio stativu.

Tri minute iza toga još jedna prilika za goste kada je Sabljić iz dobre pozicije pucao preko gola, iza toga u 79. minuti novi u redovima domaćih, Petrenko nije iskoristio čistu priliku s 2-3 metra, glavom je pucao kraj gola. Iskupio se međutim u 90. minuti, na dodavanje Stryzhaka postigao je pogodak i riješio pitanje pobjednika.

BJELOVAR – RUDAR 3:1

BJELOVAR – Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac:Nikola Kristić (Čeralije). Strijelci: 1:0 Ljevar (4), 1:1 Cimerman (10), 2:1 Radošević (14), 3:1 Fajić (31).

RUDAR: Kodba, Antolović, Mesarić, Zeljko, Šardi, Belaj (46. L. Novak), Vurušić (87:Zadravec), Mikulčić (78. A. Novak), Cimerman, Zec (46. Liklin), Vaš. Trener: Andrija Balajić.

Domaći su opravdali ulogu favorita i očekivano pobijedili. Pobjednik je riješen u prvom poluvremenu, do 31. minute postignuti su svi pogoci. Igrači Rudara nisu razočarali, igrali su borbeno, rano su, u 10. minuti stigli početno vodstvo domaćih, kasnije pak unatoč nekoliko dobrih i opasaih akcija nisu uspjeli ugroziti pobjedu domaćih.

Slijedi u subotu važan susret s Podravcem Virje kojem su domaćini, a pobjeda je imperativ.