Komentar nedjeljnog kola: Crna nedjelja vodećeg trojca prve lige

U međimurskim nogometnim ligama odigrano je 35 utakmica. Jedna se nije igrala jer Roma nije došla u Dekanovec. Devet je odigrano jučer na Veliku subotu, a danas na Uskrs odigrano je 26 susreta. Kako su blagdanske delicije i prohladno vrijeme pomogle ili odmogle kojem klubu pročitajte u nastavku.

1. MNL: Crna nedjelja vodećeg trojca, poluvrijeme u Pušćinama od 40 minuta?

Vodeći trojac se proveo kao bos po trnju ovog vikenda. BSK je kao lider poražen od Spartaka 2:0 primivši po gol u svakom poluvremenu. Polet je u Pušćinama odigrao 2:2. Domaćin je vodio 1:0 i 2:1, a gol za 2:2 zabili su si sami glavom. Domaćini su bili jako ljuti na suca jer je drugo poluvrijeme trajalo samo 40 minuta. Centrometal je s čak 5:0 stradao u Ivanovcu od Mladosti koja je zabila gol u prvom dijelu i k tome dodala još četiri u nastavku susreta. Sokol je pobijedio Dubravčana 4:1, s time da su svi golovi pali u drugom poluvremenu. Naprijed je pobijedio Dinamo 4:1. Nakon petnaestak minuta igre već je bilo 3:0, a prvo poluvrijeme je završilo 4:0.

Trnava je poražena od Slobode 0:1 primivši gol u 89. minuti. Podturen je poražen od Čukovca 1:2, iako su prvi dio dobili 1:0.

1. MNL 22. kolo: Omladinac (NSR) – Sloga (Č) 2:3 (subota), Pušćine – Polet (SMnM) 2:2, Mladost (I) – Centrometal 5:0, Sokol – Dubravčan 4:1, Naprijed – Dinamo (P) 4:1, Spartak – BSK 2:0, Trnava – Sloboda (S) 0:1, Podturen – Čukovec 77 1:2.

2. MNL zapad: Slavili Trnovec i Mladost

U četiri nedjeljna susreta ove lige dvije domaće pobjede i dva remija. Trnovec je pobijedio Veneru 2:0 s golom u svakom poluvremenu, a na isti način je prošla utakmica u Selnici gdje je Mladost bila bolja od Međimurca. Sloboda i Jedinstvo Novo Selo na Dravi odigrali su 1:1. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu, a gosti su pet minuta prije kraja zabili gol za jedan bod. Jedinstvo je u Gornjem Mihaljevcu odigralo s Murom 1:1. Gosti su poveli u drugom dijelu, a Jedinstvo je izjednačilo u 89. minuti,

2. MNL zapad 21. kolo: Hajduk– Bratstvo (J) 3:2 (subota), Drava (K) – Plavi (Pek.) 3:2 (subota), Šenkovec – Strahoninec 2:0 (subota), Zasadbreg – Rudar 0:5 (subota), Sloboda (M) – Jedinstvo (NSD) 1:1, Jedinstvo (GM) – Mura 1:1, Trnovec – Venera2:0, Mladost (S) – Međimurec.0.

2. MNL istok: ČSK tri puta vodio i izgubio

Mladost je u Palinovcu pobijedila Galeba 4:2. Prvi dio završio je 2:2. Vidovčan je bio bolji od Budućnosti 3:2, iako su gosti imali prednost 0:2. Drava je s 5:1 ispratila Draškovec. Prvi dio završio je 1:0. Dubrava i Graničar nisu našli put do mreže. U Svetoj Mariji ČSK je vodio 0:1, 1:2 i 2:3 da bi na kraju bio poražen 5:3.

Dinamo je u Domašincu s 2:1 pobijedio Bratstvo koje je nakon prvog poluvremena vodila 0:1. Croatia je poražena od Borca 1:2. Prvi dio završio je 1:1, a drugim golom Borac je došao do punog plijena.

2. MNL istok 21. kolo: Hodošan – Kraljevčan 38 1:0 (subota), Mladost (Pal.) – Galeb 4:2,Vidovčan – Budućnost (P) 3:2, Drava (DM) – Draškovec 5:1, Dubrava – Graničar (N) 0:0, Mladost (SM) – ČSK 5:3, Dinamo (D) – Bratstvo (SV) 2:1, Croatia – Borac 1:2.

3. MNL zapad: Veliko slavlje Dinama, petice Malog Mihaljevca i Plavih

Plavi su s 5:0 ispratili Zebanec kojemu su zabili gol u prvom dijelu i četiri u drugom. Istim rezultatom slavio je Mali Mihaljevec koji se vratio na čelnu poziciju. Pobjeda je slavila 3:1 protiv Bratstva. Prvi dio završio je 1:0. Velika pobjeda Dinama nad Donjim Koncovčakom 3:2. Prvo poluvrijeme domaćini su vodili 1:0.

3. MNL zapad 17. kolo: Hajduk (B) – Omladinac (M) 0:1 (subota), Torpedo – Parag 12:1 (subota), Plavi 1975 – Zebanec 5:0, Mali Mihaljevec – Krištanovec 5:0, Pobjeda – Bratstvo (P) 3:1, Dinamo (Ž) – Donji Koncovčak 3:2. Sloga (Š) je slobodna.

3. MNL istok: Roma nije došla na utakmicu, Eko promašio dva kaznena udarca

Eko je neočikavno poražen od Otoka 0:1 primivši gol u prvom dijelu. Domaćin nije iskoristio dva kaznena udarca. Radnički je poražen od Borca 2:4 iako je na poluvremenu vodio 2:1 i gosti su završili susret s dva igrača manje. Omladinac je s 6:0 pobijedio Romsku vatru. U Dekanovcu Mladost nije dočekala Romu jer gosti nisu došli niti se javili da ne dolaze.

3. MNL istok 13. kolo: Napredak – Trrnje 5:1 (subota), Radnički – Borac (DH) 2:4, Eko – Otok 0:1, Mladost (D) – Roma: gosti nisu došli, Omladinac (DS) – Romska vatra 6:0, Budućnost (M) – Jadran 0:3.