Pobjede Čakovca i Mladosti, poraz Nedelišća, Poleta i Graničara

U četiri susreta 3. HNL Sjever u kojima su igrali naši klubovi do pobjeda su došli Čakovec i Mladost, dok su ostali klubovi poraženi.

Graničar – Bjelovar 0-4 (0-4)
Strijelci: 0-1 Ljubić (5′), 0-2 Piragić (26′), 0-3 Golubić (44′), 0-4 Piragić (45′)

Podravac – Nedelišće 3-0 (1-0)
Strijelci: 1-0 Rukelj (41′), 2-0 Rukelj (61′-11m), 3-0 Rukelj (71′-11m)

Polet – Čakovec 2-3 (1-2)
Strijelci: 1-0 Horvatić (3′), 1-1 Kosec (13′), 1-2 Kosec (29′), 1-3 Kosec (73′), 2-3 Halabarec (90′)

Mladost (P) – Nedeljanec 3-0 (1-0)
Strijelci: 1-0 Sabol (44′), 2-0 Sabol (62′-11m), 3-0 Mišić (90′)

Čakovec je pobijedio susjede iz Pribislavca 3:2. Polet je poveo 1:0, da bi Čakovec u prvom dijelu preokrenuo na 1:2. U drugom poluvremenu Čakovčani podižu na 1:3, a Polet pri kraju susreta smanjuje na 2:3.

Mladost je u Prelogu tricom ispratila Nedeljanec. U prvom dijelu zabio je Elvis Sabol. Na 2:0 podiže Sabol iz kaznenog udarca, a pri kraju susreta euro golom Benjamin Mišić postavlja konačnih 3:0.

Graničar je u Kotoribi poražen od Bjelovara 4:0. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu.

Nedelišće je s mladom ekipom gostovalo u Virju kod Podravca gdje je poraženo 3:0. Jedan gol primili su u prvom poluvremenu i dva u drugom. Drugi tjedan uzastopno Nedelišće igra ritmom subota – srijeda i u 22. kolu to je uzelo maha. U momčadi nije bilo vratara Nikole Posavca zbog tri žuta kartona, ozlijeđenih Željka Đukesa, Saše Treske i Denisa Golubića, Dragana Vibovca zbog rada na terenu, te Ivana Jarića i Saše Mihalica. Trener Željko Orehovec nekako je skrpao momčad i bez rezultatskog imperativa na teren poslao juniore, a na klupi ostavio iskusne igrače poput Jageca, F. Pintarića i Bujanića da bi se odmorili za puno važniju utakmicu protiv Bjelovara u subotu. Mreža Nedelišća mirovala je sve do posljednjih pet minuta prvog poluvremena, u 41. minuti Saša Rukelj postiže pogodak za 1-0 i taj se rezultat zadržao do kraja prvih 45 minuta.

Drugo poluvrijeme umjesto Tomislava Levačića započeo je Timotej Pintarić. Virjani su u drugom poluvremenu golove postigli iz jedanaesteraca, i oba puta je strijelac bio Rukelj, u 61. minuti bilo je 2-0, a u 71. minu ti je dovršio hat-trick. U igru su u posljednjih pola sata utakmice ušli Franjo Pintarić i Neven Bujanić koji su zamijenili Branka Perka i Martina Hrušocija. Na utakmici je zaigralo čak devet igrača u dobi od 22 godine i mlađih, prvi nastup zabilježio je David Perišić koji je odmah u debiju dobio svih 90 minuta. Nedelišće je u 23. kolu domaćin četvrtoplasiranom Bjelovaru koji nakon ovog kola ima četiri boda više. Utakmica se igra u subotu, 7. travnja s početkom u 16:00 sati.

Iduće kolo igra se već ove subote kada će se od 16:00 sati sastati Nedelišće – Bjelovar, Čakovec – Koprivnica, Mladost Ždralovi – Graničar Kotoriba, Križevci – Mladost Prelog i Papuk – Polet Pribislavec.