Poraz rukometaša Međimurja i odbojkaša Centrometala

Rukomet: Međimurje bez šanse

U susretu rukometne Premijer lige Međimurje je poraženo u Karlovcu 39:21. Prvi dio završio je 22:12 za domaćina. Naši su se držali do 6:5 u 10. minuti, a nakon toga se domaćin odvojio.

U prvih trideset minuta Matija Matučec je imao 7 obrana, a po 3 gola zabili su Mišević, Kovačić i Petek. Kod domaćina Batinić i Štrucelj su pet puta tresli mrežu, a vratari Karić i Glumac su sakupili 12 obrana.

U 40. minuti bilo je 27:15, a u 50. prednost je bila 15 golova kod rezultata 32:17. Na kraju naši završavaju s 18 golova zaostatka pri rezultatu 39:21.

Petek je bio najefikasniji sa 6 golova, Mišević je zabio 5. Matučec je na kraju sakupio 11 obrana, a Kovačević jednu.

Rukometašice Zrinskog poražene su na svom parketu u 2. HRL Sjever od vodećeg Osijeka 18:26. Rukometaši Preloga pobijedili su u gostima Viro Viroviticu 32:21.

U 3. HRL Sjever rukometašice Preloga poražene su kod kuće od Mlinara 19:31 (10:15),  a Čakovec je slavio u Lipiku 30:21 (10:12). Rukometaši Info Stara pobijedili su Daruvar 34:21 (17:12). Nedelišće je poraženo u Trnovcu 35:24 (17:11).

Odbojka: Centrometal pao u Karlovcu

U susretu prve odbojkaške lige Centrometal je poražen u Karlovcu 3:0. Po setovima je bilo 25:17, 25:18 i 25:20. U 2. ligi odbojkašice Kaštela su u Čakovcu pobijedile veliku goricu 3:2. Po setovima 25:20, 26:28, 25:12, 9:25 i 15:7. U međimurskom derbiju druge lige odbojkaši Nedelišća poraženi su od Totovca 0:3 (18:25, 18:25 i 23:25).

Više detalja o susretu Centrometala i Karlovca:

Prekinut je pobjedonosni niz Centrometala od pet uzastopnih pobjeda. Loš dan u Karlovcu rezultirao je porazom rezultatom 3:0. Iznimno loše ušao je Centrometal u utakmicu. Poveli su domaćini na startu 8:2.

Prije svega Karlovčani su u napadu zaustavili Križanovića i to se osjetilo na rezultatu. Nakon što se Centrometal vratio u igru sredinom seta serijom loših prijema Petrana domaći opet odlaze na veću prednost koju zadržavaju do kraja seta za velikih 25:17. U drugom setu domaćin je opet od početka poveo, ovaj put u napadu je stao Tomica Posavec.

Sredinom seta Centrometal je došao na minimalan zaostatak ali nikako da izjednači. Nakon
toga opet par grešaka u napadu i Karlovac osvaja drugi set sa 25:18. Konačno je Centrometal odlično krenuo u trećem setu. Na prvom odmoru bilo je 8:3, kasnije je prednost rasla na 10:4, a prije svega zahvaljujući četiri blok poena Tomice Posavca.

Sredinom seta domaći dolaze na tri poena zaostatka i tako je do 19:16 za goste. Tada u napadu potpuno posustaju Križanović i Todorović, te i taj set Karlovac dobiva sa naizgled laganih 25:20.

Loš dan svih igrača Centrometala, ponajviše u zadnjim susretima najboljih Križanovića, Todorovića i Petrana. Zamjerke Črečinčari imaju i na suca Bingulu koji je tijekom cijeog susreta sve dvojbene situacije sudio u korist domaćina. Na sreću Centrometala i Opatija je kod kuće iznenađujuće poražena od Šibenika rezultatom 3:1, te naši odbojkaši ostaju na petom mjestu i dalje sa pet bodova prednosti pred pratiteljima.

U sljedećem kolu Centrometal dočekuje posljednjeplasirani Split. Utakmica se igra u subotu 10. ožujka u dvorani NGC Aton sa početkom u 19:30 sati. (J.K.)

Pobjede kuglača Željezničara i košarkaša Čakovca

U 2. kuglačkoj ligi Željezničar je pobijedio Obrtnika iz Krapinskih toplica 6:2 (3425:3293). Čakovec je poražen u Koprivnici 6:2 (3276:3219). U košarkaškoj A – 2 ligi Čakovec je bio bolji od Mladosti 78:71.