Hrvatski Sabor na sjednici održanoj 12. listopada 2007. godine donio je Odluku o obilježavanju 21. siječnja kao Dana socijalnog partnerstva.
Naime, tog dana 1994. godine uspostavljen je institucionalni model suradnje Vlade, poslodavaca i sindikata, s ciljem da se u Republici Hrvatskoj uspostavi i razvija socijalni dijalog kroz socijalno partnerstvo. Već pet godina za redom on se obilježava i u Međimurskoj županiji.
Prigodna sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća u Međimurskoj županiji održana je u četvrtak, a uz članove, sjednici su nazočili i župan Međimurske županije Ivan Perhoč, predsjednik Obrtničke komore Međimurske županije Slavko Faltak, predstavnica Zavoda za zapošljavanje Područne služe Čakovec Nevenka Belak i privremena pročelnica Upravnog odjela za gospodarstvo, promet i europske integracije Međimurske županije Barbara Marciuš.
Gospodarsko-socijalno vijeće u Međimurskoj županiji i ovaj je put istaknulo važnu ulogu učinkovitog socijalnog dijaloga na svim razinama. Članovi Gospodarsko-socijalnog vijeća u Međimurskoj županiji smatraju da bi trebalo promijeniti status Gospodarsko-socijalnog vijeća u smislu da ono nema samo savjetodavnu ulogu, već da njegove odluke, inicijative i zaključci budu i obvezujući.
S obzirom na brojne gospodarske i socijalne teškoće kao što su povećanje PDV, povećanje nezaposlenosti i drugo Gospodarsko-socijalno vijeće u Međimurskoj županiji traži od Vlade Republike Hrvatske da što prije pokrene rad Gospodarsko-socijalnog vijeća na državnoj razini. Iako je ono oformljeno, do sada nije još održalo niti jednu sjednicu.
U svom radu Gospodarsko-socijalno vijeće u Međimurskoj županiji i dalje će ukazivati na sve probleme koji se javljaju u gospodarstvu i cjelokupnom društvu i uz učešće sva tri socijalna partnera pridonositi promicanju gospodarskih i socijalnih prava i interesa radnika i poslodavaca. Pozivamo na suradnju sve koji žele pridonijeti boljem radu Gospodarsko-socijalnog vijeća u međimurskoj županiji, a na dobrobit svim žitelja Međimurske županije.
Dugotrajno iskustvo i tradicija socijalnog partnerstva u europskim zemljama i postignuti rezultati primjer su da se do napretka ne dolazi lako, niti brzo, ali da bolji put od socijalnog dijaloga ne postoji. Socijalni mir ne može se nametnuti, ali je moguće njegovo ostvarenje strpljivim i odgovornim dijalogom i naporom svakog socijalnog partnera.
Socijalni dijalog uključuje sve oblike pregovora između predstavnika vlade, poslodavaca i radnika o temama od zajedničkog interesa u svezi s gospodarskom i socijalnom politikom.