RUKOMET

1. LIGA ŽENE Zrinski minimalno poražen kod Splita

U uvodna dva gostujuća prvenstvena susreta ove godine Zrinski je zabilježio dva poraza.

Nakon prvenstvenog poraza kod Sesvete Agroproteinke u gostima Zrinski je poražen i na drugom ovogodišnjem gostovanju. Split 2010 je bio bolji na svom parketu s minimalnih 27:26.

Splićanke su bolje ušle u susret i povele 4:1. Zrinski se vraća kod 6:5 pa Split vodi 10:7. U 22. minuti je 10:10. Završnica prvog poluvremena pripada domaćim igračicama i na odmor se odlazi rezultatom 15:12. U prvom dijelu kod Čakovčanki Pajić 3 gola, po 2 gola Gavrić, Car i Vukojević te po 1 gol Balić, Resman i Šestak. Kozjak je na golu imala 3 obrane. Kod domaćina po čak 6 golova postigle su Stojanov i Ercegović.

Početkom drugog dijela gol za gol i u 37. minuti je 18:15 pa u 40. minuti 19:17 što je bila najmanja domaća prednost.  U 44. minuti Split ima 22:17 nakon tri uzastopna domaća gola. U posljednjih deset minuta Splićanke ulaze s prednošću 23:20 nakon dva uzastopna gola Vukojević. Gavrić smanjuje na 23:21 i u 52. minuti i ulazimo u zanimljivu završnicu.

Sedam minuta prije kraja je 24:22 i Čakovčanke imaju igračicu više koju ne koriste i još primaju gol za 25:22 pa domaćin ima 26:22. Do kraja susreta Čakovčanke su uporne i borbene, no Split održava prednost i pobjeđuje 27:26. Najefikasnija Čakovčanka bila je Gavrić s 8 golova.

Narednog vikenda slijedi prvi ovogodišnji domaći susret i nadamo se domaćim bodovima. Zrinskice dočekuju Bjelovar. U 2. kolu sredinom rujna Bjelovar je kod kuće slavio s visokih 34:22. Čakovčanke su 7. na tablici s 12 bodova, dok je Bjelovar 3. s 20 bodova.