ODBOJKA

LIGA MLAĐIH KADETKINJA Treće mjesto za Kaštel iz Pribislavca, peto mjesto Plavih

Prvenstvenu pauzu klubovi sa područja Varaždinske, Međimurske i Krapinsko-zagorske županije iskoristili su za odigravanje lige u kategoriji mlađih kadetkinja. Inače te su igračice uključene u natjecanje svojih klubova u okviru III. Hrvatske odbojkaške lige Regija Sjever, skupina Sjever pa je prvenstvena pauza bila jedino vrijeme kada se liga može organizirati i provesti.

Nastupilo je deset ekipa, najprije podijeljene u dvije grupe gdje su igrali svaki sa svakim. Po dvije prvoplasirane ekipe iz svake grupe igrale u polufinale tzv. križ. Pobjednici su razigravali za 1. i 2. mjesto, poraženi za 3. i 4., a ostali iz plasmana u grupama za poredak od 5. do 10. mjesta.

Domaćin prvog turnira bio je ŽOK Lepoglava 28.12.2019. Drugi turnir igran je u Bedekovčini u  11. 01.2020. godine u organizaciji OK Bedex. Bio je prvi turnir i prve odbojkaške službene utakmice u tom mjestu. Inače OK Bedex uključen je u natjecanja u mini i maloj odbojci i u mlađim kadetkinjama i polako raste i sprema se za uključivanje u III. HOLRS, skupina Sjever. Završni, treći turnir igran je 26.012020. godine u najsjevernijem gradu u Hrvatskoj Murskom Središću u organizaciji OK Plavi iz obližnjeg mjesta Peklenica.
U  polufinalu favoriti su laganim pobjedama ušli u finale. OK Kitro Varaždin je dobio ŽOK Lepoglavu 2:0 (25:13,25:15) i ŽOK Ivanec 1 pobijedio je ŽOK Kaštel iz Pribislavca 2:0 (25:10,25:9). Finale je bio sraz dviju podjednakih ekipa popraćen burnim navijanjem iz gledališta.

Prvi set osvaja Kitro 25:19, Ivanec vraća istom mjerom , a razigrane Varaždinke, sa jačim napadom i dobrom igrom u polju, osvajaju odlučujući set 15:10 i prvenstvo. Slijedila je erupcija veselja pobjedničke ekipe i po koja suza poražene, ali je sve završilo na lijep način uručivanjem medalja i pehara i zajedničkom fotografijom finalista. Medalje i pehare najboljima uručio je Josip Klein, predsjednik Odbojkaškog saveza Varaždinske županije.