Osim o uređenju okoliša, mališani su učili i o hrani kao energiji za ljudski organizam, pravilnom razvrstavanju otpada, važnosti kretanja, a posjetili su i hidroelektranu.
U sklopu provedbe projekta Međunarodne eko-škole, područni odjel Vjeverica i matični objekt Dječjeg vrtića Cipelica i ove je godine organizirao Eko projektni dan.
Prezentaciju aktivnosti koje su provodili u sklopu ovogodišnje teme ‘Energija’, mališani su uz pomoć odgajateljica održali u utorak, 30. travnja u Dječjem vrtiću Cipelica. Pripremili su i prigodan program pjesmica i recitacija za članove eko odbora, roditelje i posjetitelje.
– Ponosni smo što naša dva vrtića imaju prestižan status Eko škole, a ove godine taj ćemo status i obnoviti. U ovoj pedagoškoj godini glavna tema je energija, stoga smo se pobrinuli da djeca od malih nogu uče o energiji te im se na taj način nastojali probuditi svijest o očuvanju okoliša. S tim smo ciljem organizirali i proveli niz izleta u prirodu, rekla je ravnateljica Gordana Šoltić Siladi.
U program eko škole uključena su djeca od najranije dobi, stoga se sve aktivnosti prilagođavaju uzrastu. Osim o uređenju okoliša, mališani su učili i o hrani kao energiji za ljudski organizam, pravilnom razvrstavanju otpada, važnosti kretanja, a posjetili su i hidroelektranu.
U sklopu prigodnog programa roditeljima i ostalim uzvanicima prezentiran je eko kodeks, otpjevana eko himna koju je napisala odgojiteljica Vesna Novak, a uglazbila Andrea Horvat te je predstavljen i prikaz rada eko patrole pod nazivom ‘Pazi ide eko patrola’.
Pod vodstvom Vesne Novak i Grozdane Goričanec članovi ovogodišnje eko patrole su Hana Mezga Hrženjak iz mješovite skupine ‘Ogledalce’, Franka Petran i Astrid Švenda iz V. skupine, Filip Pintarić i Mila Šarić iz VI.a skupine te Nikša Marciuš i Tamara Tuksar.
Glavni zadaci eko patrole bili su štednja električne energije, detektiranje kvarova, pregled stanja korištenja električne energije po sobama dnevnog boravka, hodnicima i sanitarnim čvorovima, očitavanje vodomjera, štednja vode i detektiranje curenja vode, briga o okolišu vrtića, bilježenje u eko dnevnik i slično.
Također, u sklopu projekta organizirano je i sakupljanje plastičnih čepova u suradnji s Udrugom oboljelih od leukemije i limfoma. U provedbu eko aktivnosti uključeni su svi djelatnici, od domara, čistačica, kuhinjskog osoblja, odgojitelja, stručnih suradnika, ravnateljice do skoro 200 mališana i njihovih roditelja.
Kako je izgledao projektni dan u DV Cipelica možete pogledati u našoj fotogaleriji!