
Krunoslav Colar (HDZ) nije digao ruku za ovu odluku, odnosno program, rekavši kako se godinama novci dodjeljuju za uređenje Sportskog doma, koji se nalazi i uglavnom služi za potrebe NK Poleta, a da se ništa konkretno nije tamo učinilo
Prema Programu javnih potreba u športu za 2019. godinu, a prihvaćenom na nedavnoj sjednici Općinskog vijeća, Općina Sveti Martin na Muri će korisnicima isplatiti ukupno 175.000 kuna.
Korisnici prema programu novce trebaju iskoristiti za poticanje i promociju športa, za djelovanje športskih klubova, provođenje športskih aktivnosti djece, mladeži i studenata, športsko-rekreacijske aktivnosti ljudstva, te domaća i međunarodna natjecanja i za održavanje značajnih športskih građevina.
Novci su osigurani u proračunu, a raspoređuju se sukladno
kriterijima utvrđenim Pravilnikom o financiranju javnih potreba
Općine Sveti Martin na Muri. Najveći korisnici novčanih sredstava
namijenjenih športu su nogometni klubovi Polet Sveti Martin na
Muri, Bratsvo iz Jurovca i Biciklistički klub Mura-Avantura Sveti
Martin na Muri, a još 4 kluba, Teniski klub Sveti Martin, ŠRD
Čikov, Lovačko društvo Trčka i Škola nogometa Sveti Matin na
Muri, koriste manje iznose.

Općinski načelnik profesor Dražen Crnčec Colaru
je rekao kako se na domu puno radi i kako se puno napravilo. U
proračunu za 2019. godinu za Sportski dom ‘Sveti Martin na Muri’
predviđeno je za potrošiti 45 tisuća kuna (lani 60.000
kuna).




