Učenici naše Gimnazije dobili su sjajnu priliku sudjelovati na susretu mladih Model European Parliament
U prelijepom Beču od 27. rujna do 2. listopada Hrvatsku je predstavljala delegacija koju su činili: Marta Novak (2.e), Lana Šprajc (3.f), Franko Goričanec (4.e), Lorena Remenar (4.e), Lara Marčec (4.a) i Tina Čatlaić (4.b). S njima je u pratnji bio prof. Petar Pavlic.
Model European Parliament simulacija je zasjedanja Europskog parlamenta koja dva puta godišnje okuplja srednjoškolce iz članica zemalja EU, ali i kandidatkinja za članstvo. Na ovo izdanje MEP-a bili su pozvani mladi iz škola srednje i jugoistočne Europe.
Zadatak učenika koji sudjeluju na MEP-u bio je zadužiti se za jednu od ponuđenih tema: pobuđivanje aktivne građanske svijesti među mladima, smanjivanje nezaposlenosti, optimalno iskorištavanje energetskih resursa, postizanje ravnopravnosti spolova, zaštita okoliša ili integracija vjerskih manjina. Po dolasku u Beč imali su trodnevne radionice na kojima su s delegatima iz drugih zemalja raspravljali, uočavali probleme i davali prijedloge za rezoluciju koju su morali zajedno sastaviti. Radionice osmišljavanja rezolucije uglavnom su se održavale u palači Theresianum (danas uglednoj bečkoj školi) koju je osnovala Marija Terezija još u 18. stoljeću.
Učenici su bili smješteni kod obitelji domaćina u Beču ili u Klosterneuburgu, gradiću dvadesetak kilometara udaljenom od centra Beča.
Posljednji dio programa bio je ujedno i onaj najvažniji: glavna skupština koja se održala u austrijskom parlamentu u Hofburgu. Na toj su svečanoj skupštini predstavljene sve rezolucije. Nakon šest sati dinamične rasprave, glasanja za i protiv rezolucija te nevjerojatno vještih govora, izglasane su najbolje rezolucije. Navečer je uslijedila zabava u noćnom klubu Passage u centru Beča.
Gimnazijalcima je bečki MEP bio poučno i zanimljivo iskustvo. Ojačali su svoje znanje engleskog i njemačkog jezika, upoznali austrijski glavni grad te njegovu povijest i umjetnost. Dobili su uvid u razmišljanja i perspektive vršnjaka iz različitih zemalja Europske unije. Prezentiranjem vlastitih ideja očvrsnuli su svoje samopouzdanje i proširili vidike. Također, iskazali su se aktivnima u politici.