KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Pobjede Rudara i Nedelišća

U dva nedjeljna susreta gdje su igrali naši klubovi zabilježene su dvije pobjede. Rudar je kod kuće bio bolji od Jalžabeta 2:0 s golom Risonjića u 2. minuti i Levačića u 67. minuti tek nakon što je ušao u igru. Gosti su možda imali nešto više terenske inicijative, no bez nekih izrazitih prigoda, dok su rudarovci imali još tri dobre prigode koje nisu realizirali.

U golijadi u Beletincu poraz Bednje od Nedelišća 3:4. Poluvrijeme je bilo 2:2 s golovima Brlenića iz kaznenog udarca u 20. minuti i Nemeta u 29. minuti. U drugom dijelu strijelci za Nedelišće bili su Brlenić opet iz kaznenog udarca i Vibovca u 78. minuti.

4. HNL skupina Čakovec – Varaždin: subota Polet (SMnM) – Međimurec 3:1, Sloboda (S) – Mladost Komet 2:1, Sloga (Č) – Dinamo (D) 1:1, Zelengaj – Pušćine 8:3, Plitvica (G) – Podravina 0:0, nedjelja Rudar – Jalžabet 2:0, Bednja – Nedelišće 3:4, Novi Marof – Nedeljanec 2:2.

1. ŽNL: Tri domaće pobjede i dva remija

U Goričanu je Trnava bila sigurna protiv Spartaka 3:0. I u Štrigovi pobjeda Sloge nad Naprijedom 3:1. Najefikasniji domaćin je bio Graničar (K) koji je pobijedio Omladinac (NSR) 4:0.

U Oporovcu bez pobjednika

U Oporovcu su Galeb i Mladost (SM) odigrali 1:1 s golom domaćina u prvom dijelu i gostiju u nastavku. U Vratišincu još jedna podjela bodova gdje su Sokol i Jedinstvo (GM) završili 3:3.

I. MEĐIMURSKA LIGA: subota Dinamo (P) – Podturen 5:3, Polet (P) – Centrometal 0:1, Hodošan – BSK 2:4, nedjelja Trnava – Spartak 3:0, Sloga (Š) – Naprijed 3:1, Galeb – Mladost (SM) 1:1, Sokol – Jedinstvo (GM) 3:3, Graničar (K) – Omladinac (NSR) 4:0.

2. ŽNL skupina A: Dubravčan najuvjerljiviji

Croatia je bila bolja od Kraljevčana 4:3. Poluvrijeme je bilo 1:0. Nakon 2:0 gosti smanjuju na 2:1 pa domaćin bježi na 4:1. Gosti se pribiližavaju na 4:3 i tako na kraju ostaje. Budućnost (P) je poražena od Drave (K) 1:3. Poluvrijeme je bilo 0:2.

Jadran je kod kuće poražen od Borca (T)

U Sivici poraz Dubrave od ČSK-a 1:3. Jadran je također poražen kod kuće od Borca (T) 3:4. Radnički je bio siguran protiv Mladosti (D) 3:0.

Trica Radničkog protiv Mladosti (D)

Jedinstvo (NSnD) je minimalno poraženo od Vidovčana 0:1. Budućnost (M) je bila uspješna protiv Mladosti (I) 3:1. Uvjerljiv je bio Dubravčan pobjedom nad Omladinec (DS) 6:0.

II. MEĐIMURSKA LIGA – skupina A: nedjelja Croatia – Kraljevčan 38 4:3, Dubrava – ČSK 1:3, Jadran – Borac PMP 3:4, Budućnost (P) – Drava (K) 1:3, Radnički – Mladost (D) 3:0, Jedinstvo (NSD) – Vidovčan 0:1, Budućnost (M) – Mladost (I) 3:1, Dubravčan – Omladinac (DS) 6:0.

2. ŽNL skupina B: Po tri domaće i gostujuće pobjede

Zasadbreg je kod kuće poražen od Slobode (M) 0:2. U susjedskom ogledu odigranom pred dvjestotinjak gledatelja Mali Mihaljevec je pobijedio Hajduk (B) 3:0. Poluvrijeme je bilo 2:0. U nastavku su Brezovčani krenuli po gol, no domaćin postiže i treći gol i mirno osvaja tri boda.

Bratstvo (J) je porazilo Trnovec 3:0. Donji Koncovčak je poražen od Omladinca (M) 1:3. Mura je bila uvjerljiva protiv Plavih 4:0. Pobjeda je poražena od Bratstva (SV) 0:3 sa svim golovima u drugom poluvremenu.

II. MEĐIMURSKA LIGA – skupina B: subota Hajduk Vindija (Š) – Šenkovec 1:1, Strahoninec – Venera PMP 6:2, nedjelja Zasadbreg 77 – Sloboda (M) 0:2, Mali Mihaljevec – Hajduk (B) 3:0, Bratstvo (J) – Trnovec 3:0, Donji Koncovčak – Omladinac (M) 1:3, Mura – Plavi (Pek.) 4:0, Pobjeda – Bratstvo (SV) 0:3.

3. ŽNL: Petarda Bratstva (P), četvorka Draškovca

Otok i Međimurje – Čakovec su odigrali 1:1 pa nakon dva remija na početku možemo pretpostaviti da ovo nije start koji se očekivao od Čakovčana. Drava (DM) je poražena od Borca (DH) 1:2.

Vučetinec je s 2:1 bio bolji od Mladosti (S). Parag je poražen od Bratstva (P) 3:5. S dva gola u svakom dijelu Draškovec je pobijedio Dinamo (Ž) 4:0.

III. MEĐIMURSKA LIGA: subota Napredak – Torpedo 1:0, nedjelja Otok – Međimurje-Čakovec 1:1, Drava (DM) – Borac (DH) 1:2, Vučetinec – Mladost (S) 2:1, Parag – Bratstvo (P) 3:5, Draškovec-Geothermae – Dinamo (Ž) 4:0.