PORAZ CENTROMETALA, velika pobjeda Kaštela

Lošim nastupom igrači Centrometala u Karlovcu su dozvolili domaćinu ostvariti prvu ovogodišnju pobjedu. Samim time i sebi zakomplicirati situaciju tri kola do kraja regularnog dijela lige.

Od samog početka nesigurnost na prijemu donosila je probleme Međimurcima. Poveo je Karlovac 5:1. Nikako da se gosti srede i Karlovac ima 15:9. Ipak Centrometal 19:15 preokreće u 19:19, prije svega odličnim servisima Bogdanovića. Igra se poen za poen do 22:22. Imali su Centrometalovci kontru za vodstvo, no Vincek smečira u blok. Iza toga Vuk laganu kontru daje preko mreže. Zadnji napad Bogdanović u blok i prvi set ide Karlovcu 25:22.

Poveo je Karlovac u drugom setu 6:4. Poravnato je kod 7:7. Na tehničkom odmoru vodi Centrometal 12:11. Uglavnom je izjednačeno do 15:14 za Karlovac. Greške u napadu gostiju dovode domaće do 18:14 i tu stvaraju ključnu prednost. U završnici je 22:20. Tad Karlovac smeriča pet metara u aut, ali je Posavec u mreži. Na 23:21 Vincek servira u mrežu. Završava opet 25:22. U ovom setu 13 poena Vinceka u napadu od 17 dobivenih lopti nije pomoglo. Posavcu nije išlo u napadu, ništa se nisu obranili, a domaći nisu griješili.

U trećem setu konačno druga slika. Poveo je Centrometal 8:2, na tehničkom odmoru imaju 12:8. Kasnije je prednost bila i veća. Karlovac je pao u igri, više griješio i set ide Međimurcima 25:19.

Isto je nastavljeno i četvrti set. Servisima Bogdanovića 4:0. Kasnije je bilo i 19:6. Set je završio 25:15 za poravnanje na 2:2. Ovaj set je odlučen prije svega servisom gdje je Centrometal imao šest direktnih poena.

Loše je Centrometal odigrao peti set. Na promjeni strana 8:4 sa Karlovac. Stao je Vincek u napadu koji je do tad imao 31 poen u tom segmentu, nije prošao pet lopti za redom. Griješilo se i u drugim elementima igre, na prijemu, servisu, obrani. Rezultat svega laganih 15:6 za veliko slavlje Karlovčana.

Gledano cijeli susret Centrometal nije imao stabilan prijem i loši su bili u obrani. To je bilo ključno. Čak niti dobar servis, prije svega Bogdanovića onda nije pomogao.

U drugom susretu Sisak je kod kuće izgubio od Šibenika 3:1. Sada Centrometal ima 19 bodova, Šibenik 17, Sisak 16, a Karlovac 2 boda. Do kraja igra svatko sa svakim još jednom. Centrometal je u najboljoj poziciji jer ima najviše bodova i dva susreta kod kuće. U četvrtak od 17:30 dočekuju Karlovac, a za vikend im dolazi Šibenik. U zadnjem kolu gostuju u Sisku.

Karlovac – Centrometal 3:2
Dvorana ŠSD Mladost Karlovac, gledatelja 50
Suci: Milinović, Zidanić (obojica Zagreb)
Karlovac : L. Knežević, I. Arabadžić, K. Gojak, D. Jakšić, M. Arabadžić, K.Knežević, Fišić, F. Jakšić, B. Gojak, Marković, Barišić (trener Perušić)
Centrometal : Marciuš, Puđa, Rešetar, Gotal 2, Juras 2, Vuk, Palinkaš 7, Posavec 16, Bogdanović 19, Novak, Kopačević 3, Vincek 33 (trener Kirić)

Tablica:
1. OKM Centrometal 19
2. OK Šibenik 91 17
3. OK Sisak 16
4. OK Karlovac 2

VELIKA POBJEDA KAŠTELA

Odlična utakmica pred oko 80 gledatelja odigrana je Bjelovaru u 3. kolu drugog kruga u 2. A odbojkaškoj ligi centar i pobjeda je pripala odličnim Kaštelankama 3:1.

Iako su u susret krenule rezervirano i prvi set izgubile 25:19, Kaštelanke su odigrale odlično u sljedeća tri seta i prikazale uvjerljivu igru te slavile 25:22, 25:18 i 25:15. Susret je protekao u velikoj podršci navijača ŽOK Kaštela te su bili sedmi igrač.

Poslije izgubljena dva susreta u prvom krugu Kaštelanke su na najbolji mogući način uzvratile za te poraze. Slijedeći susret u 4. kolu ŽOK Kaštel igra s OK Plavi zmaj.

Bravo za Kaštelanke

Bjelovar – Kaštel 1:3 (25:19, 22:25, 18:25, 15:25)
OK Bjelovar: Andričević Ivona, Bočnjak Josipa, Crkusnac Željka, Celić Doroteja, Lukačin Marijana, Skukan Karla, Jelić Dora, Dragašević Maja, Jurišić Klara, Štimac Ana Marija, Breškić Vanessa, Ušarević Ana Marija
ŽOK Kaštel: Mateja Knezić, Inka Varga,Darina Ivačić, ,Ema Frančić, Malinda Vnuk,Dina Šestan, Tija Budiša,Ria Horvat, Iva Bulović, Mirna Kamenić, Mirijam Varga,Dijana Petran. Trener: Marko Obadić.

U skupini koja igra za poredak od 5. do 8. mjesta Ivanec je pobijedio Štrigovu 3:0. Po setovima je bilo 25:21, 25:12 i 25:23. U idućem kolu u Štrigovi gostuje Olimpik III.

PORAZ NEDELIŠĆA OD LIDERA

U 15. kolu odbojkaši Nedelišća poraženi su od lidera Gorice 0:3. Po setovima je bilo 21:25, 26:28 i 30:32. U idućem kolu naša ekipa je slobodna. Nedelišće – Elting je 4. na tablici s 24 boda.