Dva gola Nikoline Zadravec i jedan Paule Posavec

U susretu drugog kola D skupine Europskog prvenstva u Švedskoj, hrvatske rukometašice izgubile su od Norveške 34:16 (15:9), upisavši drugi poraz u skupini.

Norvešku su do druge pobjede u skupini predvodile Marit Frafjord sa šest, te Nora Mork i Sanna Solberg sa po pet pogodaka. U našim redovima najefikasnije su bile Andrea Penezić sa četiri i Ekatarina Nemaškalo s tri gola.

Međimurke su se upisale u listu strijelaca s desnog i lijevog krila: Nikolina Zadravec postignula je dva gola na početku drugog poluvremena odigravši ukupno 27:56 minuta i Paula Posavec jedan u drugom poluvremenu odigravši 15:39 minuta.

U drugom susretu naše skupine Rumunjska je pobijedila Rusiju 22:17. Na ljestvici vodi Norveška s četiri boda, Rumunjska i Rusija imaju po dva, dok je Hrvatska posljednja s dva poraza.

Susreti trećeg kola na rasporedu su u petak, a sastaju se Rumunjska – Hrvatska (18.30) i Rusija – Norveška (20.45).