Borna Vadlja zlatni u Zagrebu

U subotu i nedjelju u dvorani Prirodoslovne škole Vladimir Prelog u Zagrebu u organizaciji Badmintonskog kluba Velika Gorica održan je posljednji 4. savezni turnir za mlađe kadete u13 i mlađe juniore u17 (subota) te kadeta u15 (nedjelja) Hrvatskog kupa 2016.

Na turnirima je nastupilo 32 mlađih kadeta, 34 mlađih juniora te 38 kadeta iz 9 klubova Hrvatske, a među njima mlađe kadetska i mlađe juniorska te kadetska ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom glavnog trenera Danijela Zadravca, trenera Tomislava Grubića i pomoćnog trenera Filipa Vadlje.

U konkurenciji mlađih kadeta pobjedu je ostvario Ivor Zekan. Poredak naših: 8. Ivan Grubić i 13.-16. Martin Zadravec i Marin Lakić.

U konkurenciji mlađih juniora u17 pobjedu je ostvario Luka Ban. Treće mjesto osvojio je Josip Meglić pobijedivši našeg Luku Grubića 2:0 ( 22:20, 21:18 ). Poredak ostalih naših: 9. Borna Vadlja i 13-16. Tin Balent i Jan Nikola Dvanajščak.

U konkurenciji mlađih juniorki pobjedu je ostvarila Inga Sadaić. Poredak naših: 11.-12.. Katja Siročić.

U konkurenciji mješovitih parova mlađih juniora pobjedu su ostvarili Josip Meglić /Inga Sadaić, dok je naš par Luka Grubić / Mia Čerjan osvojio četvrto mjesto izgubivši za treće mjesto od para Borna Car / Antea Rendulić 2:0. Poredak ostalih naših: 5. Borna Vadlja / Katja Siročić i 11. Jan Nikola Dvanajščak / Iva Pranić.

Mlađe kadetska i juniorska ekipa isred dvorane

U konkurenciji kadeta u15 uvjerljivu pobjedu ostvario je naš Borna Vadlja pobijedivši u finalu Vitu Buchbergera 2:0 (21:8, 21:9). Naš Luka Črep osvojio je četvrto mjesto tijesno izgubivši za treće od Ivana Gotesmana 2:0 ( 21:19,22:20 ). Poredak ostalih naših: 11. Ivan Grubić i 13.-16. Filip Knežević.

U konkurenciji kadetkinja pobjedu je ostvarila Ira Misir. Poredak naših: 13. Ivona Lepen, 19. Tena Zadravec i 21. Elena Jankaš.

Kadetska ekipa

U konkurenciji mješovitih parova kadeta uvjerljivu pobjedu je ostvario naš Borna Vadlja s Irom Martinuš pobijedivši u finalu par Vito Buchberger/ Ira Misir 2:0 (21:16, 26:24). Poredak ostalih naših: 8. Ivan Grubić / Ivona Lepen, 11. Filip Knežević / Elena Jankaš i 13. Luka Črep / Tena Zadravec.

U subotu i nedjelju turniri u Čakovcu

Badmintonski klub Međimurje Čakovec je organizator i domaćin 4. Saveznog turnira HK-a 2016. za poletarce u-11 i seniore te 3. turnira za veterane.

4. Savezni turnir za poletarce u-11 i seniore održat će se u subotu 5. studenoga u dvorani II. OŠ Čakovec od 9.30 do 18.00 sati.

Na turniru će nastupiti oko 30 najboljih poletaraca i oko 40 najboljih seniora iz cijele Hrvatske u konkurenciji pojedinaca i parova, a među njima i naša mnogobrojna ekipa poletaraca i seniora.

3. Savezni turnir HK-a 2016. za veterane održat će se u nedjelju 6. studenoga u dvorani II. OŠ Čakovec od 9:30 do 18:00 sati. Na turniru će nastupiti oko 40 najboljih veterana Hrvatske u konkurenciji pojedinaca, parova i mješovitih parova u kategorijama +35,+45 i +55, a među njima i naša veteranska ekipa.

Pozivamo sve ljubitelje badmintona da dođu bodriti naše mlade igrače te seniore kao i veterane uz besplatan ulaz.