Odbojkašice Štrigove drugu ligu otvorile pobjedom

Veliki dan za štrigovsku odbojku. Premijera domaće ekipe u 2. hrvatskoj ligi ponudila je svu draž i ljepotu odbojkaške igre. Ušle su Štrigovčanke odlučno, hrabro i bez respekta te vjerojatno i malo iznenadile gošće iz Brckovljana pa ubrzo na semaforu piše 1:0 u setovima.

Drugi set Brcko uzvraća, odvaja se već na početku seta i održava tu prednost do kraja seta. Velika borba vodila se u trećem setu, vodile su domaće 20:17, na kraju izgubile set. No Štrigovčanke se ne predaju i nošene glasnim navijanjem dobro ispunjene dvorane osvajaju četvrti, a nakon toga i peti set. U drugom kolu Štrigovu očekuje teško gostovanje u Bjelovaru u subotu od 16:00 sati.

OK ŠTRIGOVA – OK BRCKO 3:2 (25:20, 17:25, 22:25, 25:19, 15:11)
Dvorana OŠ Štrigova. Gledatelja: 70. Suci: Orlando Kozjak, Pejo Kopačević.
Štrigova: P.Pufek, E. Stanković, J. Krumpič, L. Heric, T. Žibek, J. Horvat, M. Žižek, P. Posedi, M. Lovrec, A. Stanković, I. Zadravec, L. Novak, K.Buhanec. Trener Stanković.

OK Štrigova

Odbojkašice Kaštela su s 3:0 pobijedile Daruvar u prvom kolu. Po setovima je bilo 25:12,25:19 i 25:17. U drugom kolu Kaštelanke ponovno igraju kod kuće i dočekuju Ivanec.

Poraz odbojkaša Nedelišće Eltinga

Prošlogodišnji prvoligaš iz Čazme u derbi susretu 2. kola protiv Nedelišća Elting bio je uspješniji i došao do maksimalne pobjede. Sva tri seta bila su vrlo slična. Domaći su uglavnom vodili do tri poena prednosti, tako ulazili u završnicu setova te su prednost uspjeli sačuvati do kraja.

Nedelišće je bilo najbliže u trećem setu kad su vodili 19:18, no to nisu uspjeli zadržati do kraja. U slijedećem kolu Nedelišće igra kod kuće protiv zagrebačke Croatie u subotu u 15:30 u Atonu.

OK ČAZMA – OK NEDELIŠĆE ELTING 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
Dvorana ŠSD Čazma, gledatelja 50. Suci: Torbašinović, Kolar (oboje Čazma)
Nedelišće: Marko i Vedran David, Modrić, Ivan, Karlo i Siniša Novak, Drljić, Grošević, Kozar

Trećeligaški rezultati

Odigrane su utakmice treće odbojkaške lige u muškoj i ženskoj konkurenciji. Kod muškaraca igran je međusobni susret dvije momčadi Centrometala. Veterani su pobjedili kadetsku momčad 3:1. Prvi set lagano ide veteranima 25:14. No mladići, kojima je ovo tek drugi susret u seniorskoj konkurenciji, iznenađujuće su uzeli drugi set 25:21. Nakon toga veterani ipak bolji.

U drugom susretu međimurskih klubova Plavi iz Peklenice bili su bolji od Totovca rezultatom 3:1. Poveli su Plavi 2:0, Totovec smanjio, no četvrti set Pekleničani su dobili bez problema 25:11.

Na tablici vode Plavi i Centrometal veterani sa svih 6 bodova. U slijedećem kolu Totovec dočekuje črečanske veterane, Centrometal II dočekuje Poljanec, a Plavi idu u Varaždin kod Žereka.

Rezultati drugog kola međimurskih klubova:
Centrometal veterani – Centrometal II 3:1 (25:14, 21:25, 25:13, 25:21)
Plavi – Totovec 3:1 (25:13, 25:22, 22:25, 25:11)

Kod djevojaka odbojkašice Centrometala kod kuće su uvjerljivo svladale Ludbreg sa 3:0 i zadržale maksimalni učinak. Isto su učinile i igračice drugog sastava Kaštela pobjedivši Totovec. Odbojkašice Plavih iz Peklenice očekivano su poražene u Varaždinu.

Nakon dva kola maksimalni učinak imaju Centrometal, Kaštel II, Ivanec II i Varaždin II. U slijedećem kolu igra se derbi Kaštel II – Centrometal. Plavi dočekuju Lepoglavu, a Totovec ide u Vinicu.

Centrometal – Ludbreg 3:0 (25:16,25:18,25:21)
Totovec – Kaštel II 0:3 (20:25,12:25,14:25)
Kitro Varaždin III – Plavi 3:0 (25:13,25:18,25:17)